Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Ліна Костенко підписала книгу для Дарини Вдовенко, яка виходила на пікет проти Лободи
Статтi

Ліна Костенко підписала книгу для Дарини Вдовенко, яка виходила на пікет проти Лободи

Письменниця Ліна Костенко підписала й подарувала книгу студентці з Харкова Дарині Вдовенко.

Дарина влітку вийшла на одиночний пікет проти виступу співачки Світлани Лободи. Дівчина тримала в руках плакат «Харків без Лободи». Лобода підходила до Дарини, чіпала її за плечі, волосся, запитувала, хто заплатив дівчині за протест і говорила, що з такими немає сенсу спілкуватися. Однак Дарина не припинила свою одиночну акцію.

Збірку «300 поезій» передали Дарині Вдовенко кореспонденти Укрінформу, пише видання.

Книгу надало видавництво «Абабагаламага», а авторка у дарчому написі побажала Дарині «щасливої долі і світлих обріїв буття», а її рідному «Харкову — відродження».

Читайте також: Долаючи стереотипи: жіночі досвіди порятунку від війни

Дарина цьогоріч вступила до Харківської державної академії дизайну і мистецтв, навчається за спеціальністю «станковий живопис». Зізнається, що й досі її подеколи впізнають. Про акцію не жалкує, хоча увага суспільства все ж викликає суперечливі почуття.

Дівчина розповіла, що одразу ж після протестної акції відчула величезну підтримку. За кілька днів отримала багато подарунків — здебільшого книг, а також солодощі. Книги, зокрема, подарували письменники Руслан і Людмила Горові, Андрій Кокотюха, Вахтанг Кіпіані.

«Дуже цікавою для мене стала книга про Марію Примаченко — з її життєписом і роботами. Це дуже красиве колекційне видання, яке подарував Олексій Данілов, секретар РНБО. Звичайно, була несподіванка. Ще маю подарунок від Любові Загоровської, укладачки книги «Моя УПА», якою я цікавилася і якраз збиралася придбати», — розповіла Дарина.

Читайте також на платформі «Жінки — це 50% успіху України»: Неля Раіна: Завжди є енергія для справ, які тобі подобаються

Наразі дівчина сконцентрована на навчанні та намагається відвідувати культурні заходи у Харкові, зокрема, виставки. Мріє про відновлення звичного формату навчання.

«Звісно, у ситуації з Харковом це бажання нероздільне з мрією про перемогу України. Бо лише після перемоги ми можемо повернутися до звичного формату навчання та життя загалом», говорить Дарина.

Фото — Укрінформ

Схожі записи

Фемінізм у Східній Європі: як живуть феміністки у Грузії, Вірменії, Молдові, Росії та Україні

«Це зробила вона»: у Вікіпедії розпочався марафон про досягнення жінок

Sasha & Sasha: серія анімацій про гендерну нерівність в Україні