Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Жінки на війні: «Inker» випустив комікс про військовослужбовиць
Статтi

Жінки на війні: «Inker» випустив комікс про військовослужбовиць

У мережі з’явився восьмий номер журналу соціального коміксу «Inker», який присвятили військовослужбовицям. Комікс створений спільно з українським видавництвом UAComix. 

У новому випуску змальовані історії чотирьох героїнь, життя яких кардинально змінилося впродовж останніх років. Для когось із 2014, для когось із початком повномасштабного вторгнення.

«Після початку повномасштабного вторгнення для мільйонів українок життя докорінно змінилося. Мами, дружини, бізнес–леді та лікарки тепер стали захисницями. Восьмий номер мальописів присвячений жінкам на війні: медикиням, захисницям, снайперкам, волонтеркам та усім, хто захищає нині Україну», — йдеться в описі до мальопису.

Історія «Пташки»

«Пташка» — так називається перший репортаж номера. Він про відому парамедикиню з Азовсталі Катерину Поліщук. У цивільному житті дівчина працювала акторкою в театрі. Катерина почала цікавитися військовою службою ще до початку повномасштабного вторгнення. Із 13 років вона плела сітки для воїнів АТО. У 2021 році дівчина пройшла медичні курси та вирішила поїхати на схід як медикиня-доброволиця. 

У листопаді 2021 року «Пташка» приєдналася до волонтерського медичного батальйону «Госпітальєри». У окопах вона зустріла коханого, який загинув у березні 2022 року. Цій трагічній історії присвячено окрему частину коміксу. 

Читайте також: «Фемінізм і місто»: коли чудове хочеться зробити ще кращим

Мальопис «Позивний Преса»

Мальопис «Позивний Преса» розповідає історію кохання відомого військового кореспондента Олександра Махова та його дівчини Анастасії, які працювали на одному телеканалі. Разом пара була майже півтора року.

24 лютого Сашко пішов на фронт, а у травні 2022 року загинув. Але смерть коханого не зламала Настю. Дівчина вирішує продовжити справу хлопця та поїхати захищати Харківщину.

Читайте також: Захисниці про свій шлях у армію: «Не слухайте, коли кажуть іти додому варити борщ»

Мальопис «Як я стала госпітальєркою»

«Як я стала госпітальєркою» — це історія парамедикині Катерини Галушки. Вона поділилася, як із дівчини, що втрачала свідомість від вигляду крові, стала парамедикинею. Для цього їй довелося побороти невіру у власні сили. 

Читайте також: Ірина Бабич, бойова медикиня: За цей рік ми всіх довезли живими, і я дуже цим пишаюся

Мальопис «Смарагдова снайперка»

«Смарагдова снайперка» — це мальопис про підприємицю Євгенію Есмеральд, яка до війни була власницею елітного клубу відпочинку, а після початку повномасштабного вторгнення вирушила до військової частини, аби стати снайперкою. У війську Євгенії довелося доводити своєму новому оточенню, що вона здатна воювати не гірше за м’язистих бороданів. 

«Inker» — це журнал соціального коміксу, що почав виходити у листопаді 2021 року. Команда проєкту бачить його як поєднання журналістики та мистецтва. 

«Ми нічого не додаємо і не видумуємо. Цей журнал — абсолютний графічний нон-фікшн. Єдиний фільтр, через який ми пропускаємо історії, це мистецька рефлексія. Кожен художник чи художниця мають право намалювати історію так, як вони її відчувають, зберігаючи, документальну точність у зображенні головних героїв та основних локацій, де вона відбувалася», — зазначають творці коміксів.

Схожі записи

Едіт Еґер: Віднайти внутрішню дитину й бути собі хорошою мамою

Тиждень моди в Лондоні буде гендерно нейтральним

Як відчути свято попри стрес 2020 року: поради психотерапевтки