Повага
Image default
Статтi

Жінка як секс-об’єкт: чому черкаський футбольний клуб вдався до об’єктивації

У світі ведуть активну боротьбу з сексуалізацією у спорті, а український футбольний клуб промотує свою нову форму, використовуючи жінку як секс-об’єкт.

Ось такими знімками український аматорський футбольний клуб із міста Черкаси «ЛНЗ» презентує свою нову виїзну форму:

Світлини викликали відповідні коментарі в користувачів соцмереж:

Водночас фото, на яких чоловіки приміряють нову домашню форму, мають зовсім інший вигляд:

Перша українська футбольна коментаторка Галина Вініченко пояснює, в чому тут сексизм:

«Моя суб’єктивна думка: це не ок. Думаю, проблема у тому, що ми відстаємо від провідних країн у контексті боротьби з об’єктивацією жінок і розумінні, навіщо це взагалі потрібно.

Зізнаюсь, раніше я б також нічого поганого у цій рекламі не вбачала. А тепер мені категорично не подобається використання жінки як секс-об’єкту. У коментарях море схвальних коментарів чоловіків. Що ж, цільова аудиторія задоволена, це факт», — пояснює вона.

Також Галина Вініченко каже, що недоречно порівнювати ці знімки з презентацією форми футбольного клубу «Венеція».

«Я вважаю це недоречним. Італійцям вдалося зробити свою рекламу естетичною, стильною, а головне – невульгарною. Навіть на фото, де модель в купальнику є контекст – вона на яхті. Я вже мовчу, що на серії рекламних фотографій ФК «Венеція» зберегли гендерну і навіть расову рівність. І жодних акцентів на окремих частинах тіла моделей, що натомість дозволив собі вітчизняний клуб», — каже футбольна коментаторка.

Секс-об’єкт чи спортсменка?

Нагадаємо, Європейська федерація з гандболу працює над зміною форми для жінок після відмови команди Норвегії грати в бікіні.

Норвезька жіноча збірна з гандболу відмовилася грати в бікіні під час чемпіонату Європи з пляжного гандболу. У боротьбі проти сексуалізації спортсменок команду підтримала американська співачка Pink.

А згодом на Олімпійських іграх у Токіо німецькі гімнастки виступили у повністю закритих комбінезонах замість звичних трико. Гімнастка збірної Німеччини Сара Восс пояснила, що хоче, аби гімнастки почувалися безпечніше, не почувалися сексуалізованими.

Схожі записи

Сапфо кінця ХІХ століття, або Історія однієї з перших у світі докторок медицини

Знаєте, в чому проблема?

Журналістки стикаються із сексуальними домаганнями та приниженням на роботі — дослідження