Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Образливі жарти про Скадовськ: журналістка подала скаргу на виступ «Кварталу 95»
Статтi

Образливі жарти про Скадовськ: журналістка подала скаргу на виступ «Кварталу 95»

Редакторка та журналістка Євгенія Вірлич подала скаргу на телеканал «1+1» до Комісії з журналістської етики через виступ «Кварталу 95», який висміює жителів окупованого Скадовська.

Євгенія Вірлич зазначає, що у виступі про дівчину зі Скадовська є відверта дискримінація мешканців та мешканок південної та східної України за ознакою мови, а також дискримінація жінок. 

«Виступ був пародійним — у ньому російськомовна дівчина намагається говорити українською, час від часу перекручуючи зміст слів. Представляючись, вона повідомила співрозмовникові, що зі Скадовська. У її виконанні фраза пролунала як «сіськадовська». І це лише початок низки принизливих та несмішних формулювань, які ображають як мешканців Скадовська, так і жінок в цілому», — зауважують у Кавун.City.


Читайте також: Євгенія Вірлич про життя в окупації: Учителька й журналістка — професії, про які не можна було зізнаватися


У тексті скарги Вірлич зауважує, що українці та українки, які перебувають в окупації, зазнають неабияких тортур за проукраїнську позицію, Зокрема, наводить у приклад історію диригента Юрія Керпатенка, якого росіяни вбили за його проукраїнську позицію в окупованому Херсоні. А в окупованому нині Скадовську привселюдно стратили медсестру Тетяну Мудренко, яка вигукнула окупантам «Скадовськ — це Україна».

Приниження жінок, які виїхали з окупації

Журналістка також акцентує увагу, що виступ «Кварталу 95» принижує жінок, зокрема й тих, що виїхали із окупованої території.

«Також зауважу, що в номері, де спілкуються чоловік і жінка, чоловік представлений більш привабливо, ніж жінка: він стриманий, патріотичний, спілкується українською; вона — російськомовна, з неї сміються через незграбність мови. Подібне позиціонування в публічному полі (канал «1+1» має велике охоплення) принижує жінку, зокрема жінку, яка виїхала з окупованої території», пише Вірлич.

Скадовський міський голова Олександр Яковлєв також відреагував на виступ «Кварталу 95». Яковлєв висловив обурення, зауважив, що Скадовськ потребує не насмішок, а підтримки та закликав долучитись до флешмобу «Скадовськ говорить українською».

«Жарти про «сіськи» зі Скадовська, напевно комусь здаються дуже дотепними. Але хай це буде на совісті режисерів. Сподіваюся, у них вистачить сили вибачитися перед українцями. Скадовськ сьогодні в окупації, і дійсно чого зараз потребують скадовчани, — це підтримки. Знаю, що у нас багато людей були російськомовними, але усі добре розуміють українську, і добре говорять українською», — написав Олександр Яковлєв у фейсбуку.

Схожі записи

Алла Горська: розбитий вітраж під назвою «Пролог»

Ганна Улюра

Рада церков підписала документ, який засуджує «феміністичну ревізію базових уявлень про чоловіка та жінку»

10+ спільнот для жінок в Інтернеті