Повага
  • Головна
  • Статтi
  • За сімейні цінності: у Раді створили нове об’єднання депутаток. Реакція соцмереж (ОНОВЛЕНО)
Статтi

За сімейні цінності: у Раді створили нове об’єднання депутаток. Реакція соцмереж (ОНОВЛЕНО)

У Верховній Раді створили міжфракційне об’єднання «Жіноча ініціатива за сімейні цінності», на чолі із народною депутаткою Оксаною Білозір, яка входить до БПП. Про це повідомляє офіційний портал парламенту.

Яка мета об’єданння та хто входить до його складу, поки не відомо. Повага вже звернулася із запитом про це до Апарату Верховної Ради та Оксани Білозір.

«Наприкінці минулого року Всеукраїнська Рада церков виступила з ініціативою-зверненням до Президента України Петра Порошенка, до Кабінету міністрів України та Верховної Ради України з тим, аби 2019 рік визнати роком сім`ї. Відтак всі пріоритети державної політики маємо сфокусувати на цій проблемі. Нам варто сфокусувати увагу на родині, на сімейних цінностях, на родинних пріоритетах, бо здорова сім’я – це здорова держава. Саме тому я ініціювала разом з громадським рухом «Жіноча ініціатива за сімейні цінності» створення міжфракційного об’єднання з однойменною назвою»,  – заявила Оксана Білозір.

Створення об’єднання, яке декларує боротьбу за «сімейні цінності», що ж тут дивного чи поганого?

Нічого. Якщо тільки ці самі «сімейні цінності» не починають протиставляти європейським, а «гендерну рівність» патріархальним уявленням про українську сім’ю.

Традиційні сімейні цінності, всупереч природному світовому прагненню суспільства до лібералізації суспільно-політичного життя, все ще залишаються картою, яку добре розігрують народні обранці.

Часто боротьба за «сімейні цінності» – це зовсім не протидія домашньому насильству та ратифікація Стамбульської конвенції, а внесення на розгляд законопроектів про заборону абортів, заборона мирних зібрань ЛГБТ-активістам і зменшення участі жінок у політиці.

Як буде із міжфракційним об’єднанням «Жіноча ініціатива за сімейні цінності» покаже час, але вже зараз соцмережі реагують бурхливо на новину.

Як реагують соцмережі?

Відома українська письменниця і правозахисниця Лариса Денисенко, прокоментувала це так: «Мене тут бісить штучна противага гендеру та сімї. Рівні можливості це сімейні цінності. І умисно ж створюється і підсилюється це протистояння».

Натомість народна депутатка України, співголова МФО “Рівні можливості” Світлана Войцеховська вважає, що таке об’єднання створене для заборони абортів: Тут все складніше. Це створено на противагу МФО Рівні можливості. І перший документ цього буде заборона абортів. Тому вітаю! Сидіть вдома і народжуй дітей”

Та це нормально у них. Боже, які вони дрімучі”, – обурилася відома українська журналістка і комунікаційниця Зоя Казанжи.

Лідерка ЛГБТ-організація “Інсайт”, ЛГБТ-активістка Олена Шевченко вважає, що це політична добре спланована акція: “Це не популізм, нажаль, а конкретні продумані кроки, до того ж політичні”.

Засновниця організації Gender Stream (м.Дніпро) Ольга Полякова жартує: А як вона, колишня міністерка культури ото буде за ці цінності? Краще б вдома сиділа, борщі варила, може і шлюб би зберегла!”

 “Краще б співала далі”, – підсумувала головна редакторка “Opinion” Світлана Бондар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що Порошенко, Гройсман та Геращенко думають про гендерну рівність в Україні

Нагадаємо, МФО “Рівні можливості” створене парламентарками  у 2017 році з метою покращення становища жінок у суспільстві, активізації суспільного діалогу щодо забезпечення гендерної рівності в політиці і суспільстві. Зараз об’єднання очолюють Альона Бабак (Самопоміч), Світлана Войцеховська (Народний Фронт), Марія Іонова (БПП) та Олена Кондратюк (Батьківщина). Одним із ключових заходів об’єднання став щорічний Український жіночий конгрес.

1.03 Оновлено

Повага отримала відповідь на інформаційний запит. У міжфракційне об’єднання «Жіноча ініціатива за сімейні цінності», на чолі із народною депутаткою Оксаною Білозір (БПП), увійшли також Тетяна Бахтеєва (Опозиційний блок), Оксана Продан (БПП), Олена Ледовських (Народний фронт) та Ірина Констанкевич (Укроп).

Метою створення, поміж іншого, називають вироблення основних засад єдиної державної сімейної політики, а також поліпшення демографічної ситуації в Україні.

 

 

Єлизавета Кузьменко

Схожі записи

Якою була зарплата жінок в Україні останні 15 років?

10+ спільнот для жінок в Інтернеті

«Це зробила вона»: у Вікіпедії розпочався марафон про досягнення жінок