![](https://povaha.org.ua/wp-content/uploads/2022/10/1e6e4eb214c45bee.jpg)
Кіра Найтлі озвучить щоденник 12-річної української школярки Єви Скалецької «Ти не знаєш, що таке війна». Книгу адаптувало та оприлюднило видавництво «Bloomsbury» за сприяння агентства ООН у справах біженців. Щоденник вийшов друком 25 жовтня. Його можна придбати в паперовому та електронному варіантах.
Нині ж створюють аудіоверсію щоденника, голосом якої стане акторка, номінована на премію «Оскар» Кіра Найтлі.
![](https://povaha.org.ua/wp-content/uploads/2022/10/871d036619c7f0527420f9299afd16ff.jpeg)
У своєму щоденнику Єва Скалецька погодинно записувала все, що відбувалося відтоді, як вони з бабусею шукали безпечне місце та їхали з Харкова до Дубліна. У книзі є особисті фотографії Єви, уривки листувань із друзями та заголовки, які з’являлися у ті дні на шпальтах світових ЗМІ.
«Я почала вести щоденник, тому що мені було легше писати про свої емоції, про все, що зі мною відбувалося, та про страх, який я пережила», – розповідала Єва для видання Wbur.
![](https://povaha.org.ua/wp-content/uploads/2022/10/Screenshot_11.jpg)
У Харкові Єву виховувала бабуся. Завдяки друзям її бабусі вони вибралися з України до Ірландії. Зараз Єва там навчається у школі. Деякі друзі дівчинки залишаються в Харкові. Вона підтримує з ними зв’язок. Єва сподівається повернутися додому, однак її квартира, де вона жила, зруйнована.
Авдіокнижку позиціонують як «зворушливий і безпосередній досвід, який стане в пригоді всім читачам, молодим і старим».
![](https://povaha.org.ua/wp-content/uploads/2022/10/67b784ad5b4a57a8d31e01105314cb0b.jpeg)
«Для Єви дуже важливо, що Кіра вирішила працювати над цією важливою книгою, і Кіра зробила щось справді особливе зі своїм підходом до неї. Вона віддає належне невинному, молодому, але мудрому не по роках тону Єви, а ідеальний образ Кіри є чутливим і надзвичайно переконливим», — зазначив аудіоменеджер Том Скіпп.
Частину коштів від продажу книжки видавництва передадуть організаціям, які допомагають українським біженцям.