Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Кандидатів/ок у президенти закликають визначитися щодо гендерної політики
Статтi

Кандидатів/ок у президенти закликають визначитися щодо гендерної політики

Громадський альянс «Політична дія жінок» вимагає від кандидатів та кандидаток узяти на себе зобов’язання у сфері гендерної політики.

Відповідний маніфест громадські організації оприлюднили з нагоди Дня прав жінок 8 Березня.

«Тільки так ми наблизимо нашу країну до європейських стандартів демократії», – наголосила представниця «Ліги жінок-виборців України 50/50» Лариса Кобелянська, пише 50vidsotkiv.org.ua.

За словами експертки, такі ініціативи терміново потрібні Україні, аби забезпечити конституційні права жінок бути належно представленими у парламенті і на всіх щаблях влади. А передусім  – забезпечити жінкам в Україні реальні можливості впливати на ухвалення рішень на всіх рівнях.

Зокрема, організації-учасниці об’єднання, вважають, що новий президент повинен подати на повторне голосування до Верховної Ради ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

Друге – ініціювати внесення змін до 24 статті Конституції України, аби забезпечити 50% виборчі гендерні квоти та гарантувати гендерно-паритетну кадрову політику.

Крім того, громадські діячі й діячки наполягають, що президент має подати законопроект, який скоротить розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками.

Громадський альянс «Політична дія жінок» вважає, що виконання таких вимог зокрема свідчитиме про забезпечення прав людини та націленість на європейські перетворення в Україні.

               Підписати звернення можна тут

 

Схожі записи

Міст над Дніпром підсвітять помаранчевим — 16 днів проти гендерно зумовленого насильства. Що потрібно знати?

«Чоловіки не хочуть ставати зі мною в спаринг»: історія спортсменки з Волині

Алла Сафонова

Как гендерные стереотипы влияют на сексуальные отношения? — тренерка по сексуальной грамотности