Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Євгенія Бєлорусець стала лауреаткою премії «Жінки Європи»
Статтi

Євгенія Бєлорусець стала лауреаткою премії «Жінки Європи»

Українська письменниця, художниця, фотографка, журналістка, перекладачка та активістка Євгенія Бєлорусець стала лауреаткою цьогорічної премії «Жінки Європи». Про це повідомили на сайті організації, пише Читомо.

Бєлорусець нагородили за її творчість, в якій вона «вже понад 10 років проливає світло на повсякденні реалії життя людей в Україні».

Євгенія Бєлорусець
Євгенія Бєлорусець на врученні премії «Жінки Європи»

«Своїми роботами ви творите більше, ніж мистецтво. Ви створюєте те, чого люди потребують у часи темряви найбільше — надію та мужність. Ваші фотографії та тексти документують не лише жахи війни, вони допомагають нам зрозуміти, що проживають українці щодня. Ви надаєте кожному українцю обличчя та голос, який чує вся Європа. В європейській спільноті ви – сильний голос…Своїми роботами ви підкреслюєте, що Україна є логічною частиною Європи, що вона належить до ЄС», — заявив під час церемонії голова комітету в закордонних справах німецького Бундестагу Міхаель Рот.

Він нагадав, що канцлер ФРН Олаф Шольц у нещодавній промові в Бундестазі з нагоди роковин російської агресії цитував Євгенію Бєлорусець.

Читайте також: 5 науковиць: історії жінок, які змінюють світ науки та технологій

Хто така Євгенія Бєлорусець?

Євгенія Бєлорусець
Євгенія Бєлорусець

Євгенія Бєлорусець — українська художниця, журналістка, фотографка, перекладачка, письменниця. Співзасновниця літературно-мистецького журналу «Простори», учасниця кураторської групи «Худрада».

Із 24 лютого до 5 квітня 2022 року вона щодня публікувала повідомлення з Києва, описуючи побут, нормальну налагодженість якого було враз утрачено з початком великої війни.

Її воєнний щоденник став основою підготовленої для Бундестагу карти пам’яті (Mind Map), що на підставі фотографій і текстових блоків день у день реконструює початок вторгнення.

Читайте також: Фільми, які зняли жінки: роботи режисерок із України потрапили в сотню найкращих

EBD відзначає нагородою жінок, які своєю добровільною громадською діяльністю зробили особливий внесок у зближення та консолідацію об’єднаної Європи. Лауреатка премії отримує символічну нагороду у вигляді брошки й стає частиною мережі жінок, відданих Європі.

Нагадаємо, у 2022 році Євгенія Бєлорусець отримала літературну премію Горста Бінгеля за «Щоденник війни». 2023 року щоденник видали у США.

Схожі записи

«Одружишся, тоді їдь»: ректор львівського вишу вдався до сексизму

«Здохни, але зроби це». Жінки-морпіхи розповіли, як виборювали свій берет

П’ять міфів про становище жінки в традиційній українській культурі