Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Укрпошта анонсувала випуск марки на честь Ольги Харлан
Статтi

Укрпошта анонсувала випуск марки на честь Ольги Харлан

Укрпошта розглядає можливість випустити марку на честь української фехтувальниці Ольги Харлан. Про це повідомив гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

У своєму телеграмі Смілянський опублікував ескіз марки, але зауважив, що це не затверджений макет. Натомість Укрпошта вже розробляє дизайн нової марки, яку презентують у серпні.

Марка із Ольгою Харлан
Марка із Ольгою Харлан, яку пропонують випустити Укрпошті. Автор зображення Руслан Горовий

«Ось таку марку нам пропонують випустити. Ми, звісно, подумаємо, але в роботі вже є щось схоже – тож чекайте на початку серпня. А Ольга Харлан – крута!», – написав він.

Нагадаємо, українську шаблістку Ольгу Харлан дискваліфікували з чемпіонату світу після бою проти нейтральної фехтувальниці з Росії Анни Смірнової. Українка перемогла росіянку з рахунком 15:7, однак відмовилася від рукостискання. У відповідь росіянка вимагала дискваліфікувати українку.

Зрештою, українську фехтувальницю покарали дискваліфікацією за порушення пункту 4.6 регламенту змагань, який зобов’язує атлетів привітати один одного після завершення бою.

Згодом, через розголос та підтримку, Міжнародна федерація фехтування у п’ятницю, 28 липня, призупинила дискваліфікацію української шаблістки.

Після тривалого розгляду інциденту у федерації заявили, що нібито вважають «чорну картку» для українки правомірною і такою, що відповідає усім правилам. Однак після консультацій із Міжнародним олімпійським комітетом вирішили дозволити Харлан змагатися на чемпіонаті світу для дотримання «олімпійського духу». А президент МОК Томас Бах заявив, що надав Ользі Харлан гарантоване місце на Олімпіаді-2024.

Схожі записи

Зеленський як шоумен і як президент – це різні ролі, – гендерна радниця новообраного гаранта

He For She: Він для Неї в українських реаліях

Вікторія Кобиляцька

«Жіноча історія — це неоране поле»: вийшла монографія про історичний досвід українського жіноцтва

Євгенія Цебрій