Повага
Image default
Статтi

«У вас є діти? Рекомендую завести»: мер Харкова вдався до сексизму

Мер Харкові Ігор Терехов під час пресконференції порадив журналістці місцевого видання MediaPort Тетяні Федорковій завести дітей.

Допис Тетяни Федоркової у фейсбуку

Читайте також: «Жінки виносять мозок і шукають «папіка»: Іво Бобул вдався до сексизму

Про це Тетяна написала на своїй сторінці у фесбуку, опублікувавши фрагмент свого діалогу з міським головою.

Зокрема, відповідаючи на запитання про можливість проведення занять у шкільних укриттях, Ігор Терехов спитав, чи має сама журналістка дітей. Коли Тетяна сказала, що не має, Терехов порадив спочатку завести дитину, щоб потім приводити її на навчання в укриття.

 

Харківські журналісти, на жаль, звикли до хамства з боку міської влади

У коментарі для Суспільного Тетяна Федоркова зауважила, що в такому ставленні до журналістів у Харкові немає нічого нового, така практика спілкування «закріпилася і розквітла за часів попередника Ігоря Терехова».

«Мене це не образило, а навпаки повеселило. Харківські журналісти, на жаль, звикли до хамства з боку міської влади — особливо у відповідь на питання, які викликають критику або резонанс. Уникнути цього можна було б, якби були нормальні роз’яснення, змістовні відповіді. В моєму випадку у спілкуванні з міським головою — це спроби принизити на кожному кроці», — коментує Тетяна Федоркова.

У коментарях до допису Тетяни, колеги її підтримують та пропонують наступного разу на пресконференціях починати із того, щоб розповідати про сімейний стан присутніх медійників. Аби міський голова міг давати відповіді, а не переходити на особисте.

«Якщо чесно, я була вражена таким питанням. Я навіть не повірила, що я почула саме те, що почула. Та в мене є пропозиція — пропоную просто на наступний захід кожне запитання починати з такої короткої довідки — мовляв, дітей не маю, та не планую, або маю дітей і задоволений/задоволена. Ні ну а чого, якщо людину цікавить таке, то чому б його не посвятити. І, до речі, хлопці також можуть долучитися», — прокоментувала журналістка Ксенія Нечипоренко у коментарях до допису Тетяни.

У чому сексизм?

Редакторка сайту кампанії «Повага» Вікторія Кобиляцька переконана, що мер Ігор Терехов дозволив собі непроханий коментар, бо хотів продемонструвати, що журналістка нібито не компетентна в тому, про що запитує. 

«Фактично маємо справу із менсплейнінгом. Це коли чоловіки поблажливо пояснюють щось жінкам, із якогось дива вважаючи, що жінки нібито недостатньо розуміються на предметі розмови. Тобто чоловік уявляє себе «всезнайком», вважає, ніби тільки його думка правильна, він у темі, все знає і розуміє, а ось жінка чогось не знає, і треба їй усе максимально доступно пояснити, знецінивши при цьому її досвід, знання та кваліфікацію», — каже Кобиляцька. 

За її словами, ця сексистська манера відповідати на запитання має доволі недолугий вигляд. 

«Як бачимо, посадовець просто не міг дати аргументовану відповідь, тому вирішив «перевести стрілки» й запитав про дітей. Вийшло дуже примітивно».

Схожі записи

Жінки на війні: «Inker» випустив комікс про військовослужбовиць

Три книжки про жіночий досвід жіночими голосами

Хто такі профеміністи і як чоловіки приймають фемінізм