Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Я не дівчина, щоб мене любили»: сексизм у інтерв’ю міністра молоді та спорту
Статтi

«Я не дівчина, щоб мене любили»: сексизм у інтерв’ю міністра молоді та спорту

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт удався до сексизму, коли говорив про свою роботу на посаді. Принизливе та знецінювальне висловлювання пролунало в інтерв’ю посадовця виданню Tribuna.com. 

«Я не дівчина, щоб мене любити. І те, що якісь президенти федерацій мною незадоволені, це нормально. Але більшість мене підтримує і бачить, що міністр робить на своєму місці. І до війни — під час ковіду скільки було зроблено. Такого не було зроблено за останні 30 років, скільки зробив Гутцайт на посаді міністра за останні два роки… Звісно, хтось заздрить, хтось проти мене. Це нормальний процес», — заявив Гутцайт. 

Зауважимо також, що журналіст Микола Решнюк, який спілкувався із міністром, не зупинив свого співрозмовника і не зробив йому зауваження. Більше того — Tribuna.com винесла сексистське висловлювання в заголовок. 

У свою чергу, Федерація велосипедного спорту засудила висловлювання міністра.

«ФВСУ категорично й одноголосно засуджує публічні висловлювання міністра молоді та спорту України: сексистські, грубі, принизливі, що не тільки не відповідають принципам олімпійської Хартії МОК, а й взагалі принципу коректності при займанні відповідної посади! До речі, дуже схожі висловлювання згадались від попередника пана Башенка. Всім відомо чим закінчилось подібне», — йдеться у заяві. 

Нагадаємо, в червні 2019 року українка Ганна Соловей стала чемпіонкою II Європейських ігор із велоспорту на треку. Однак на офіційній сторінці Федерації велосипедного спорту України у пості привітали не саму Ганну, а голову Київської міської федерації велосипедного спорту Олександра Башенка.

Спортсменка здивувалася: чому вітають людину, яка, за її словами, ніяк не дотична до її перемоги, ба більше – якої вона особисто не знає. У відповідь Башенко почав погрожувати Ганні виключенням зі збірної, писати, що її форма й велосипед – це його власність, і назвав чемпіонку «принцесою». У мережі розпочався флешмоб на підтримку Ганни Соловей, користувачі та користувачки Фейсбуку поширюють новини про цю історію з хештегом #ПідтримуюГаннуСоловей

У серпні 2019 року Башенка звільнили з посади, а в січні 2021 року стало відомо, що Комісія з етики Міжнародного союзу велосипедистів дискваліфікувала його на 9 місяців у будь-якій діяльності, пов’язаній із велоспортом.

Схожі записи

У київському метро незабаром з’являться машиністки

«Це такі заходи виховання» – Алевтина Кахідзе про цикл малюнків проти сексизму та жовтизму у медіа

Чому «берегинь» не менше