Повага
Image default
Статтi

Президента Федерації велоспорту, який ображав спортсменку, дискваліфікували на 9 місяців

Комісія з етики Міжнародного союзу велосипедистів дискваліфікувала колишнього голову Федерації велоспорту України Олександра Башенка на 9 місяців.

Про це йдеться у рішенні Дисциплінарної комісії UCI та на сайті Sportarena.

Розгляд «справи Башенко» початок ще 4 вересня минулого року. Сам Башенко відмовився від відвідин засідання.

Бан для Башенко накладається на дев’ять місяців в будь-якій діяльності, пов’язаної з велоспортом. При цьому зараз він не займає ніякої посаду, тому в разі повернення, Башенко доведеться відбути дискваліфікацію перед відновленням роботи.

Відзначається, що дія дискваліфікації розраховане на найближчих 10 років.

Нагадаємо, 27 червня українка Ганна Соловей стала чемпіонкою II Європейських ігор із велоспорту на треку. Однак на офіційній сторінці Федерації велосипедного спорту України у пості привітали не саму Ганну, а голову Київської міської федерації велосипедного спорту Олександра Башенка.

Спортсменка здивувалася: чому вітають людину, яка, за її словами, ніяк не дотична до її перемоги, ба більше – якої вона особисто не знає. У відповідь Башенко почав погрожувати Ганні виключенням зі збірної, писати, що її форма й велосипед – це його власність, і назвав чемпіонку «принцесою». У мережі розпочався флешмоб на підтримку Ганни Соловей, користувачі та користувачки Фейсбуку поширюють новини про цю історію з хештегом #ПідтримуюГаннуСоловейЗгодом під час інтерв’ю Башенко запропонував журналістці “поцілуватись” після того, як Олена Лунькова звернула увагу, що чоловік може бути напідпитку, обґрунтовуючи це тим, що почула відповідний запах.

Схожі записи

Сміхом проти сексизму: про що жартують професійні німецькі гумористки

Головні сексисти і сексистки року. Антипремія «Це Яйце» оголошує шорт-листи номінантів/ок

Невідомі в масках напали на «Гендерний клуб». Чи були наслідки?