Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Президента Литви розкритикували через сексистські висловлювання
Статтi

Президента Литви розкритикували через сексистські висловлювання

Президент Литви Гітанас Науседа дозволив собі некоректне порівняння, що викликало хвилю обурення, пише Delfi. 

Сексистське висловлювання пролунало в інтерв’ю BNS. 

«Німецька армія, знаєте, не дівчина, яку можна запросити провести час на березі озера. Це серйозна армія, якій можна запропонувати одружитися, а в шлюбному договорі мають бути чітко прописані зобов’язання Литви, що ми й зробимо, інакше німецька армія не зможе виконувати свої зобов’язання перед нами», – заявив Науседа.

Його слова викликали хвилю реакцій у соцмережах. Так, депутат Міндаугас Лінге сказав, що така риторика не личить президенту, і нагадав, що Науседа не вперше вдається до сексизму.

«Я не знаю, як дівчата ставляться до таких порівнянь, але таке не вперше лунає з вуст президента і не робить йому честі», — сказав Лінге.

У лютому видання lrytas.lt цитувало фразу Науседи у Мюнхені на зустрічі з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс. Президент Литви звернувся до політикині, щоб попросити надіслати до Литви більше військових. 

«Просив надіслати військових, бо, бачте, тут багато красивих жінок. Мовляв, вони сподобаються американським хлопцям», — зауважив Лінге.

На заяву президента відреагувала і членкиня Партії свободи Єва Пакаркліте. 

«Той випадок, коли думаєш, що вийде гарна метафора, а виходить звичайний сексизм», —  зауважила політикиня.

У свою чергу, очільниця Центру моніторингу прав людини Юрате Юшкайте зазначила, що у президента серйозні проблеми з цінностями.

«Хлопчачі жартики? Якщо президент Литви також видає такі сексистські порівняння Крістін Ламбрехт (міністерка оборони Німеччини — ред.), то очевидно, що ніхто не поспішає підписувати шлюбний контракт, якщо говорити словами президента — цінності й ставлення до питання гендерної нерівності занадто відрізняються», — наголосила Юшкайте.

Схожі записи

Її місце

Галина Вініченко: Мені здавалося, що жінка, яка коментує футбол, — це щось нереальне

Алла Сафонова

У 1998 році нас було лише троє, – співзасновниця «Ла Стради» Катерина Левченко про 22 роки організації