Повага
Image default
Статтi

Проти сексуалізації: на чемпіонаті Європи гімнастка з Німеччини відмовилася від виступів у трико

Німецька гімнастка Сара Восс на чемпіонаті Європи-2021 у Базелі відмовилася від трико на знак протесту проти сексуалізації спортсменок. Її підтримала Федерації гімнастики її країни.

Зазвичай спортсменки виступають в одязі з повністю відкритими ногами, але Восс вирішила виступати в лосинах.

«Ми, всі жінки, хочемо почуватися комфортно. У спортивній гімнастиці стає все важче й важче, коли ти виростаєш із тіла дитини. Коли я була маленькою дівчинкою, я цього не робила, але коли почався період статевого дозрівання, коли почалася менструація, я почала відчувати незручність», – пояснила свій вибір Сара.

Також спортсменка додала, що правила не забороняють виступати у закритому одязі, тому вона вирішила стати першою, хто впровадить зміни.

«У якийсь момент я запитала себе: «А чому не стати першою?». Я сподіваюся, що ті гімнастки, яким незручно в звичайних костюмах, наслідуватимуть мій приклад. Уже було багато позитивних відгуків тут, на чемпіонаті Європи. Жодна гімнастка не дала зрозуміти, що вважає це повною дурістю. Навпаки, мене підтримали тут і в соціальних мережах», – розповіла спортсменка.

Німецька федерація підтримала Сару Восс та заявила, що спорт та гімнастика повинні бути сферами, де спортсменки завжди почувались комфортно в своєму одязі.

Також згодом ще дві спортсменки одягли комбінезони. Елізабет Сайц та Кім Буї пояснили, що хочуть подати приклад команді. Також жінки наголосили, що таким чином спортсменкам не доведеться перейматися, що через одяг буде щось видно.

Крім того, рішення німецьких спортсменок також підтримала федерація гімнастики Нідерландів. Її офіційний представник заявив громадській телекомпанії NOS, що судді часто знімали бали в спортсменок, які намагалися використати під час змагань більш комфортну форму.

Нагадаємо, раніше іранський футбольний телеканал IRIB Varzesh, який належить державній телекомпанії, «сотню разів» переривав трансляцію футбольного матчу «Тоттенгем Готспур» — «Манчестер Юнайтед». Причина – не показувати ноги арбітерки Сіани Массі-Елліс, котра була у шортах.

Схожі записи

10 фільмів про гендерну рівність

Євгенія Вірлич про життя в окупації: Учителька й журналістка — професії, про які не можна було зізнаватися

Наталка Сіробаб

Університет у Нідерландах відкрив вакансії «тільки для жінок» — його звинуватили у дискримінації чоловіків