Повага
Image default
Статтi

В Україні розробляють додаток для протидії сексуальному насильству в ЗСУ

В Україні розробляють додаток для протидії сексуальному насильству для військовослужбовиць та військовослужбовців.

Роботу над проєктом разом розпочали Інститут гендерних програм, Veteranius та «Невидимий батальйон». Інформаційну складову та контакти  для написання скриптів для чат-бота забезпечить команда «Невидимого батальйону», технічну сторону втілення візьме на себе команда ветеранів та ветеранок, що навчалася ІТ в проєкті  Veteranius.

Додаток дасть можливість анонімно отримати інформаційну, психологічну та юридичну допомогу у разі сексуальних домагань. Чат-бот також пропонуватиме чіткий алгоритм дій для подачі скарги, консультації у випадку подачі заяви про злочин.

«Ми розуміємо,  наскільки важливо мати сильну армію, особливо під час війни. Наші захисники та захисниці  не повинні воювати на два фронти – з агресором зовні та насильством усередині», — кажуть творці та творчині проєкту.

З серпня 2020 року команда Інституту гендерних програм працювала над дослідженням  «Невидимий батальйон 3.0. Сексуальні домагання у військовій сфері в Україні».

«Результати  дослідження підтвердили, що наразі ефективного механізму подання скарг та вирішення цих  питань не існує. Гарячі лінії Міністерства оборони і Національної гвардії є неефективними. Через неанонімність і через те, що інформація повідомляється у підрозділ, ними уникають  користуватися», — кажуть автор(к)и проєкту.

Нагадаємо, в Україні починають говорити про сексуальні домагання в армії. За даними попереднього анонімного опитування ГО «Інститут гендерних програм», близько 70% ветеранів та ветеранок постраждали від сексуальних зловживань або були свідками цього в українській армії.

Як раніше писала Повага, за останні 6 років відбулися колосальні зміни в залученні жінок до військової служби. Кількість жінок, які вже обіймають посади в ЗСУ, зросла в 16 разів.

У липні полковниця медичної служби, головна інспекторка Головної інспекції Міністерства оборони Тетяна Остащенко стала першою жінкою, яка обійняла генеральську посаду Командувачки в історії Збройних сил України.

А Верховна Рада перейменувала 14 жовтня на День захисників та захисниць

Схожі записи

Гендерна політика в медіа: як підвищити видимість жінок

Під час карантину 37% жінок перейшли на дистанційний формат роботи – дослідження

Підбірка гендерних подій Форуму видавців у Львові