Повага
Image default
Статтi

У Раді планують перейменувати День захисника України для забезпечення гендерного балансу

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №2325. Він передбачає перейменування Дня захисника України.

Як зауважує авторка законопроєкту, нардепка від фракції “Слуга народу” Марина Бардіна, ухвалення  законопроєкту сприятиме гендерно-збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей на військовій службі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ти дівчина, в тебе будуть закохуватись» та інші історії жінок на війні

“Пропонується внести зміни до абзацу дев’ятого частини першої статті 73 Кодексу законів про працю України, а саме змінити назву державного свята “День захисника України” на “День захисників України”, — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Водночас нардепка від “Європейської солідарності” Іванна Климпуш-Цинцадзе запропонувала назвати свято “День захисників і захисниць України”.

“Я підтримую ініціативу колег із монобільшості, щоправда, я вважаю, що правильно було б перейменувати цей день на День захисників і захисниць, адже українська мова дозволяє фемінітиви. Тоді би ми точно віддали шану і українським захисницям, і українським воїнам, які нас продовжують берегти від російської агресії”, — відзначила Климпуш-Цинцадзе.

Цю ідею підтримали у фракції “Батьківщина”.

Остаточне рішення щодо кінцевої назви свята ухвалять до другого читання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чиє свято?

Зазначимо, День захисника України відзначають 14 жовтня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи є місце солдатам Джейн в українській армії?

Як раніше писала Повага, За останні 6 років відбулися колосальні зміни в залученні жінок до військової служби. Кількість жінок, які вже обіймають посади в ЗСУ, зросла в 16 разів. А в перспективі жінки можуть зайняти втричі більше посад, ніж зараз. Тож подальші кроки в цьому напрямку мають ставити на меті досягнення реальної рівності жінок та чоловіків у військовій службі.

Схожі записи

Заміж за кордон: як вийти зі стосунків із аб’юзером?

Марина Лук'янова

Чоловічі привілеї та чому жінкам платять менше

«Важко бути жінкою»: Арестович удався до сексизму, коментуючи скандал із Yakaboo