Повага
Image default
Статтi

Уперше в історії ЗСУ водолазну кваліфікацію здобула жінка

В Одесі вперше за всю історію Збройних Сил України пройшла підготовку та здобула водолазну кваліфікацію жінка-військовослужбовець Катерина Нікітенко. Нині вона проходить службу в лавах Військово-Морських Сил України.

Про  це повідомляє Аrmyinform.

Під час навчання військовослужбовиця провела понад 650 хвилин під водою, занурюючись на глибину до 30 метрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи є місце солдатам Джейн в українській армії?

Як стверджує видання дійти на шляху до отримання водолазної кваліфікації відсуюються до 70% чоловіків (50% на вступних іспитах, ще до 20% під час навчання).

“Я бачила, як здаються деякі хлопці. Розуміла, що як єдина дівчина мала боротися та здобути омріяну професію”, — розповіла Катерина Нікітенко.

У свої 19 років військова пройшла шлях від матроски до старшини першої статті та здобула перемогу на цьогорічних всеукраїнських змаганнях з акватлону (єдиноборства під водою), додає видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми не маємо жодного уявлення, скільки порушень прав жінок у ЗСУ — міністр оборони

Як раніше писала Повага, За останні 6 років відбулися колосальні зміни в залученні жінок до військової служби. Кількість жінок, які вже обіймають посади в ЗСУ, зросла в 16 разів. А в перспективі жінки можуть зайняти втричі більше посад, ніж зараз. Тож подальші кроки в цьому напрямку мають ставити на меті досягнення реальної рівності жінок та чоловіків у військовій службі.

Схожі записи

Книжки, які надихають жінок до дії

Кандидатів/ок у президенти закликають визначитися щодо гендерної політики

Сексизм «по поличках»