Повага
  • Home
  • Статтi
  • Ми не маємо жодного уявлення, скільки порушень прав жінок у ЗСУ — міністр оборони
Статтi

Ми не маємо жодного уявлення, скільки порушень прав жінок у ЗСУ — міністр оборони

Стереотипне сприйняття жінки в армії, нерівність в отриманні медпослуг та порушення прав військових — це основні теми панелі “Забезпечення гендерної рівності як запорука досягнення сталого миру” на Третьому Українському Жіночому конгресі. 

Порушення  прав чоловіків і жінок в оборонній сфері: що змінюватимуть? 

Андрій Загороднюк

Обговорення теми міністр оборони України Андрій Загороднюк починає з досягнень. Каже, у  2018 році був прийнятий закон, який практично зрівняв жінок і чоловіків щодо займаних посад.

“Тобто ми майже повністю скоротили кількість посад, які не можуть займати жінки. Зараз залишилося їх декілька. Деякі з них ми плануємо скоротити у цьому та наступному році. Так само по спецпризначенцях — ми знімемо обмеження, чому ні. Вже якщо урівнювати, то урівнювати”, — додає Загороднюк, уточнюючи, що нині у сфері оборони 10% жінок військовослужбовців, а загалом у в системі ЗСУ (разом із цивільними посадами) — 20%.

Основними ж невирішеними проблемами в обороні Загороднюк називає питання медицини та інфраструктури. За інформацією міністра, планується виділення коштів на оновлення умов у

Оксана Коляда

лікарнях.

“Щоб однаково і чоловіки, і жінки могли користуватися”, — сказав Андрій Загороднюк.

Міністерка ветеранів  Оксана Коляда зауважила, що в США є практика роботи при ветеранських шпиталях клінік зі збереження жіночого здоров’я. За її словами, українське відомство теж працює у “цьому напрямку”.

“Ментальна частина найбільш складна”: стереотипи та порушення прав в армії 

Невирішеним в оборонній сфері залишається також питання порушень прав військовослужбовців та непоборні стереотипи у “старшого покоління”, – каже міністр оборони.

“Ментальна частина найбільш складна, і з цим треба працювати. Питання нагальне, дійсно дуже багато чоловіків, особливо старшого віку, мають особливе відношення до жінок і думають, що армія — це не “жіноча справа”. При цьому політика держави буде однозначною — немає такого поняття, як “нежіноча справа”. Ми маємо розширювати представництво жінок у керівному складі. У мене, наприклад, заступниця — жінка і скоро буде ще одна”, — сказав Загороднюк.

Також очільник Міноборони додав: основним завданням вважає викорінити питання щодо статі взагалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ти, звичайно, гарна дівчинка, але що ти можеш знати: політики про шлях України до гендерної рівності

Важливо нині також встановити статистику з порушень прав військовослужбовців-жінок, –додає Загороднюк.

“Ми не маємо жодного уявлення про те, скільки порушень прав жінок у Збройних силах, оскільки не знаємо скільки в нас порушень прав військовослужбовців узагалі. Річ тут не в гендері, а у відсутності механізму захисту військових як такого”, — каже Андрій Загороднюк.

За його словами, на створення системи для отримання звернень та їх вирішення може знадобитися не один рік. Поки ж радить усім звертатися до його радниці та вирішувати питання у “ручному режимі”.

“Краще так, ніж ніяк. У мене є радник, волонтер Альона Вербицька. У приймальні є її номер. Я хочу перевести цю дискусію в публічну площину — передайте всім жінкам-військовослужбовцям. Якщо хтось порушує їхні права,  то Альона доведе справу. Нехай телефонують у приймальню — там дадуть її мобільний”, — говорить Загороднюк.

Від редакції:

Повага вирішила перевірити слова міністра. Нам отримати номер телефону Альони Вербицької не вдалося. У приймальні нам порадили зателефонувати у довідку, проте номер телефону не дали й там.  

Підсумки

Традиційно на Третьому Жіночому Конгресі по завершенню ухвалили резолюцію. У ній — основні поради до парламентарів, міністрів, представників місцевої влади та громадського сектору. В оборонній сфері представники конгресу перш за все радять: “Виконувати  національний план Рекомендацій Комітету ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) та розробити новий національний план Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»”.

Анастасія Горпінченко

Схожі записи

16 важных изобретений женщин

admin

Жінки помітно більше згадують у соцмережах про книжки та читання — дослідження

admin

У Нацполіції зафіксували понад 84 тисячі звернень щодо домашнього насильства від початку року

admin

Залишити коментар