Повага
Image default
Статтi

Українська Вікіпедія закликає створювати статті про відомих українок

З 1 до 31 березня в українській Вікіпедії відбудеться «WikiGap 2020» —  кампанія, яка має на меті збільшити кількість статей про видатних жінок. Це дасть змогу зменшити гендерну нерівність в онлайн-енциклопедії, повідомляє пресслужба ГО «Вікімедіа Україна».

За даними проєкту Wikidata Human Gender Indicators, сьогодні статті про жінок становлять менше ніж 16% від усіх біографічних статей в українській Вікіпедії і приблизно 18% у Вікіпедії англійською мовою.  Щоб зменшити цей розрив, учасниці та учасники акції  створюватимуть статті про видатних жінок: науковиць, підприємиць, мисткинь, жінок у політиці, культурі, спорті та інших сферах.

Кампанія включає в себе онлайн-марафон, до якого можна долучитися з будь-якого куточку світу протягом березня, а також офлайн-зустрічі. Такі зустрічі в Україні відбудуться у Києві, Харкові, Львові та Маріуполі .

Докладніше про кампанію – на вікізустрічі.

WikiGap в Україні відбудеться вже втретє. Український проєкт є частиною міжнародної кампанії, яка проводиться шведськими посольствами та вікімедійними організаціями по всьому світу. За результатами попередніх років учасниці та учасники WikiGap в Україні створили та поліпшили понад 250 статей за 5 днів проведення акцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В українській Вікіпедії з’явилося 140 статей про видатних українок

Цьогоріч кампанію «WikiGap 2020» в Україні організовують Посольство Швеції в Україні, ГО «Вікімедіа Україна», Національний Демократичний Інститут (НДІ) та Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Grammarly Kyiv, Beetroot Academy та Львівського національного університету ім. І. Франка.

Схожі записи

Експерт VS експертка: українські медіа надають перевагу чоловікам

#шопосексизму: Мураєв, княгиня Ольга, Роксолана та поради Фреймут

76 синців: у Дніпрі померла жінка, яка потерпала від домашнього насильства