Повага
Image default
Статтi

Українська Вікіпедія закликає створювати статті про відомих українок

З 1 до 31 березня в українській Вікіпедії відбудеться «WikiGap 2020» —  кампанія, яка має на меті збільшити кількість статей про видатних жінок. Це дасть змогу зменшити гендерну нерівність в онлайн-енциклопедії, повідомляє пресслужба ГО «Вікімедіа Україна».

За даними проєкту Wikidata Human Gender Indicators, сьогодні статті про жінок становлять менше ніж 16% від усіх біографічних статей в українській Вікіпедії і приблизно 18% у Вікіпедії англійською мовою.  Щоб зменшити цей розрив, учасниці та учасники акції  створюватимуть статті про видатних жінок: науковиць, підприємиць, мисткинь, жінок у політиці, культурі, спорті та інших сферах.

Кампанія включає в себе онлайн-марафон, до якого можна долучитися з будь-якого куточку світу протягом березня, а також офлайн-зустрічі. Такі зустрічі в Україні відбудуться у Києві, Харкові, Львові та Маріуполі .

Докладніше про кампанію – на вікізустрічі.

WikiGap в Україні відбудеться вже втретє. Український проєкт є частиною міжнародної кампанії, яка проводиться шведськими посольствами та вікімедійними організаціями по всьому світу. За результатами попередніх років учасниці та учасники WikiGap в Україні створили та поліпшили понад 250 статей за 5 днів проведення акцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В українській Вікіпедії з’явилося 140 статей про видатних українок

Цьогоріч кампанію «WikiGap 2020» в Україні організовують Посольство Швеції в Україні, ГО «Вікімедіа Україна», Національний Демократичний Інститут (НДІ) та Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Grammarly Kyiv, Beetroot Academy та Львівського національного університету ім. І. Франка.

Схожі записи

Парламент підтримав законопроєкт про декрет для татусів

Зволікати не можна, ратифікувати! Стамбульська конвенція та протидія насильству щодо жінок

FemSolution – феміністична платформа в Могилянці