Повага
Image default
Статтi

Українка уперше виграла справу про домашнє насильство в Європейському суді з прав людини

Українка Ірина Левчук виграла справу про домашнє насильство в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Вона боролася за те, щоб виселити зі спільної квартири колишнього чоловіка-агресора та забезпечити право своїх чотирьох дітей на дитинство без постійних конфліктів та погроз.

Про це йдеться на сайті МБФ “Український жіночий фонд”.

Однак українські суди апеляційної і касаційної інстанції, ставали на бік кривдника, тож позов вирішили подати до ЄСПЛ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У парламенті ініціюватимуть запровадження суспільно корисних робіт як покарання за домашнє насильство

Фото: підзахисна Ірина Левчук

«Це – безперечно нова практика для України. Справа розглядалася Палатою суддів, а не Комітетом, так буває лише у виключних випадках, коли ЄСПЛ хоче започаткувати нову практику або звернути увагу на певну правову проблему. Від подання до ухвалення позитивного рішення минуло всього півтора року – це рекордний за швидкістю результат. Заявниця почала звертатися до українських правоохоронних органів зі скаргами про застосування домашнього насильства з 2010 року, однак її намагання захистити свої права та права своїх дітей були марними. Завдяки підтримці Українського Жіночого Фонду, тренінгам у Києві, Страсбурзі, роботі у проектах Ради Європи, дієвій менторській підтримці ми створили прецедент захисту від домашнього насильства, коли всі можливості у своїй державі були вже вичерпані. Ірина Левчук назавжди увійде в історію Європейського суду з прав людини як перша українка, яка заговорила про проблему насилля в Україні на європейському рівні.», — відзначила адвокатка Ірини Левчук Наталія Бухта. 

Також адвокатка додала, що рішення у справі Левчук має допомогти тисячам українських жінок, які зазнають щоденного насильства, не замовчувати проблему, а шукати захисту, відстоювати свої права і досягати справедливості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантин не привід для домашнього насильства: як працює законодавчий захист в Україні? — вебінар

Нагадаємо, у раніше Повага писала, що у липні Верховний суд України уперше перекваліфікував дії жінки з Дніпропетровщини, яка вдарила чоловіка сокирою, захищаючись від насильства. Раніше, суди першої та другої інстанції визнали її винною у замаху на вбивство та засудили до 7 років позбавлення волі. Нині ж Верховний суд змінив покарання для жінки і призначив їй рік і шість місяців обмеження волі. Як зазначила голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” Христина Кіт, таке рішення є надзвичайно важливим для судової практики у кримінальних справах щодо домашнього насильства.

На головному фото: Наталія Бухта, адвокатка

Схожі записи

Петиція за ратифікацію Стамбульської конвенції зібрала необхідну кількість підписів

Оголошено конкурс на кращий гендерно чуйний матеріал

Шість порад із особистісного розвитку для активних та професійних жінок