Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Верховний суд вперше пом’якшив покарання жінці, яка поранила чоловіка, захищаючись від насильства
Статтi

Верховний суд вперше пом’якшив покарання жінці, яка поранила чоловіка, захищаючись від насильства

Верховний суд України вперше перекваліфікував дії жінки з Дніпропетровщини, яка вдарила чоловіка сокирою, захищаючись від насильства.

Про це повідомляє Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” у Facebook.

Раніше, суди першої та другої інстанції визнали її винною у замаху на вбивство та засудили до 7 років позбавлення волі. Нині ж Верховний суд змінив покарання для жінки і призначив їй рік і шість місяців обмеження волі.

Як зазначає голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” Христина Кіт, це рішення є надзвичайно важливим для судової практики у кримінальних справах щодо домашнього насильства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантин не привід для домашнього насильства: як працює законодавчий захист в Україні? — вебінар

“Цього року я чула, щонайменше 8 випадків, коли жінка, яка потерпала від домашнього насильства вбила свого кривдника. І це лише ті справи, про які стало відомо широкому загалу. Як правило у більшості справ, насильство (сексуальне, фізичне, психологічне) триває протягом багатьох років. І не завжди, має місце вбивство чи замах на вбивство одразу після нанесення тілесних ушкоджень, удушення тощо. В окремих випадках жінка, може взяти до руки ніж після тривалого сексуального, фізичного насильства і загрози його вчинення. І у цих випадках постає питання кваліфікації, врахування досвіду тривалого насильства до моменту вчинення злочину, тощо? Очевидним є одне, що у кримінальних справах пов’язаних із домашнім насильством уже давно назріла необхідність роз’яснення чи узагальнення судової практики Верховним судом”, — зазначає Христина Кіт.

Таке рішення може стати доленосним для багатьох жертв домашнього насильства, вважає екснардепка  та колишня очільниця гендерного напрямку у парламенті Ірина Суслова.

“Це рішення – перше в Україні і воно може стати доленосним для багатьох жертв домашнього насильства. Бо люди, які під загрозою бути жорстоко побитими чи навіть вбитими, захистили себе, заслуговують на справедливість. Було б добре, аби прецедент набув широкого розголосу і всі любителі рукоприкладства в сім’ї дізнались про це. Можливо, тоді б вони тричі задумались перед тим як піднімати руку на близьку людину. Бо беззахисна на перший погляд жертва, загнана в глухий кут, може вчинити відчайдушний спротив.А жінкам, які бачать, що партнер проявляє ознаки агресії, вкотре раджу не доводити проблему до крайнощів, а залишати цю людину, адже вона вас не варта!”, — написала Суслова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У парламенті ініціюватимуть запровадження суспільно корисних робіт як покарання за домашнє насильство

Нагадаємо, на початку карантину Повага писала, що Громадський Альянс “Політична дія жінок” разом з громадськими правозахисними та феміністичними організаціями звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою посилити реагування поліції на випадки домашнього насильства протягом карантину, запровадженого через поширення COVID19.

9 квітня запрацював чат-бот для протидії домашньому насильству під час карантину

Схожі записи

Ісландія легалізувала рівну зарплату чоловіків і жінок

Укрпошта анонсувала випуск марки на честь Ольги Харлан

Соціологи розповіли про ставлення українців до гендерної рівності

Вікторія Кобиляцька