Повага
  • Головна
  • Статтi
  • #вибориБЕЗсексизму: про сексизм на місцевих виборах можна буде повідомити через чат-бот
Статтi

#вибориБЕЗсексизму: про сексизм на місцевих виборах можна буде повідомити через чат-бот

Жіночі громадські організації презентували незалежний моніторинговий проєкт #вибориБЕЗсексизму, в рамках якого буде працювати одноіменний Telegram-бот. Крім фіксації випадків сексизму, чат-бот також надаватиме безкоштовну юридичну та психологічну допомогу жінкам, які братимуть участь у виборах.

Нині ж у ньому публікують інформацію про проєкт та номери, за якими можна зателефонувати для отримання допомоги.

За словами координаторки Громадського альянсу «Політична дія жінок» Ірини Тишко, політикині часто стикаються з проявами сексизму та дискримінації. А в період виборів перед ними стоятиме подвійний виклик: вести конкурентну боротьбу та воювати з суспільними упередженнями й гендерними стереотипами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Окрім законодавчого регулювання, потрібна ще і психологічна підтримка» — Ольга Айвазовська про діджитал харасмент у політиці

«Під час місцевих виборів цієї осені вперше в історії буде застосована 40-відсоткова гендерна квота. Відтак кількість учасниць перегонів буде рекордною. Разом з тим, як свідчить статистика, 59% жінок в українській політиці потерпають від проявів сексизму та психологічного насильства, а 62% від приниження через соціальні мережі та ЗМІ. Тому кандидатки потребують підтримки та допомоги, особливо з боку інших жінок», — відзначила Тишко.

На думку голови Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христини Кіт, запровадження гендерних квот та зменшення виборчої застави, є надзвичайно важливим, але не менш важливо говорити про вибори вільні від сексизму, переслідувань та цькування за ознакою статі. Зокрема, Христина Кіт відзначила, що звернення про погрози, сексизм, нищення  майна та різного роду переслідування вони почали фіксувати ще до початку виборчого процесу (до 5 вересня — ред.).

«За порушення виборчого законодавства у нас передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Ми будемо фіксувати такі випадки та маємо на меті започаткувати судову практику, яка дозволить в майбутньому сформувати правовий механізм захисту проти сексизму», — підкреслила Христина Кіт. 

Крім цього, голова «Ради жіночих ініціатив» Ольга Неманежина закликала політсили до активного використання гендерних квот.

«Справжня рівність — це про 50/50, тому виборчиий список повинен бути сформований саме так. Зрозуміло, що для цього партії повинні більше залучати жінок до своїх лав, допомагати розвитку їхньої кар’єри, призначати очільницями місцевих та обласних осередків партій, обирати членкинями політичних рад та давати можливість ставати лідерками політичних партій», — заявила Неманежина.

Ольга Неманежина, серед іншого,  закликала політичні партії розробляти та приймати гендерні політичні програми, які допоможуть жінкам отримати своє справедливе місце в політиці.

Учасниці пресконференції також оприлюднили спільне звернення громадської експертної ради при МФО «Рівні можливості» та Всеукраїнської громадської організації «Ліга жінок-виборців 50/50» до політичних партій щодо ведення гендерно чутливого виборчого процесу, відкрите для підписання усіма зацікавленими організаціями. Приєднатися до звернення можна за посиланням. 

Більше інформації про проєкт дивіться у відео з його презентації.

Схожі записи

Жінки у новому парламенті. Скільки депутаток буде у Верховній Раді та хто вони

Дівчатка, це не ваше — чому жінкам не раді у барбершопах

Юлія Григоренко: Досі чую, що жінкам не місце на війні

Юлія Фомічова