Повага
  • Головна
  • Без категорії
  • У Саудівській Аравії закликають бойкотувати Ралі Дакар, доки влада не звільнить феміністку, яка боролася за право жінок водити авто
Без категорії Статтi

У Саудівській Аравії закликають бойкотувати Ралі Дакар, доки влада не звільнить феміністку, яка боролася за право жінок водити авто

Активісти в Саудівській Аравії закликають бойкотувати перегони Saudi Dakar Rally, що триватимуть до 15 січня, допоки феміністку Луджайну Аль-Хатлул, яка боролася за право жінок водити автомобіль, не випустять із в’язниці. Вони звинувачують організаторів ралі-марафону в “спортивному відбілюванні” іміджу королівства.

Про це повідомляє The Guardian.

Як зазначає видання, 5 січня активісти\ки й учасники\ці перегонів мали проїхати поруч із в’язницею, у якій тримають феміністку на знак протесту проти її ув’язнення й лицемірства саудівської влади.

«Це абсолютно нечувано, що влада Саудівської Аравії буде проводити змагання з автоспорту, участь у якому беруть і жінки, у той час, як героїні, які здобули своє право керувати автомобілем, сидять у в’язниці», – сказала Люсі Рей, представниця правозахисної організації «Грант Свобода».

Нагадаємо, 28 грудня Луджайн Аль-Хатлул засудили до 5 років ув’язнення через «спробу заподіяти шкоду національній безпеці». Феміністка боролася за права жінок водити автомобіль і була заарештована в червні 2018 року, за декілька днів до того, як у Саудівській Аравії жінкам офіційно дозволили водити авто.

Схожі записи

Радник із сексизму: ще раз про ницість висловлювань Арестовича

Христина Семерин

Українські регіональні ЗМІ стали гендерно чутливішими — дослідження

Мова ворожнечі в інтернеті найчастіше спрямована на жінок — дослідження