Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Конгресмен змінив текст молитви на «гендерно нейтральний»: це спровокувало шквал критики
Статтi

Конгресмен змінив текст молитви на «гендерно нейтральний»: це спровокувало шквал критики

У США член Палати представників від Демократичної партії Емануель Клівер змінив текст традиційної вітальної молитви, яка зачитується на початку сесій парламенту на «гендерно нейтральний». Після слова «amen» («амінь») у кінці він додав також «a-woman».

Про це пише The Hill.

Також у молитві замість «в ім’я бога» Клівер сказав «в ім’я монотеїстичного Бога, Брахми й Бога, відомого під багатьма іменами». Утім звернули увагу більше на слова «amen and a-woman». Вони стали приводом для критики.

Так, до прикладу, журналіст Бен Шапіро, висміяв Клівера, заявивши, що той не знає, що слово «амінь» походить із давньоєврейської мови й перекладається «нехай буде так».

«Чи не найбільша дурня, яку я бачив у житті», — написав Шапіро.

Сам політик пояснив, що навмисне додав у текст молитви «веселу гру слів», бо хотів підкреслити, наскільки в цьому скликанні Конгресу — американського парламенту — зросла роль жінок.

Зазначимо, усього в Конгресі нині 144 жінки. Цей показник є рекордним для США.

Конгресмен, зокрема, зазначив, що був «украй розчарований» критикою у свій бік.

«Так вони лише підтвердили одну з тез мого послання — що всі ми «замарані егоїзмом, розбещені упередженнями й обтяжені ідеологією», — розповів Клівер виданню The Kansas City.

Довідка: 76-річний Емануель Клівер вдев’яте був обраний до Палати представників від свого округу у штаті Канзас. Там він здебільшого відомий як релігійний діяч і колишній пастор однієї з методистських церков.

Схожі записи

До Верховного суду США призначили наступницю Рут Гінзбург

Гендерні підсумки 2019 року. Згадаймо зради й перемоги

Нова методологія дає можливість Нацраді моніторити телеканали щодо сексизму в ефірі