Повага
Книжкова полиця Статтi

Уривок із книги «Чоловіки про фемінізм» Майкла Кіммела та Майкла Кауфмана

Книга «Чоловіки про фемінізм» Майкла Кіммела та Майкла Кауфмана видана в рамках глобального руху солідарності за гендерну рівність HeForShe, заснованого структурою Організації Об’єднаних Націй ООН Жінки. Структура зосереджує свої зусилля на досягненні гендерної рівності та розширенні прав і можливостей жінок. Рух HeForShe в Україні впроваджується за фінансової підтримки Швеції.

Повага із дозволу видавництва #книголав публікує уривок із видання.

Гомофобія

Який спосіб образити найпоширеніший в усіх середніх і старших школах, а також вишах Північної Америки? Сказати: «Це якесь гейство». Можна припустити, що йдеться про неоковирність, слабкість, дурість чи надмірну чутливість. Це ж не ознака ненависті до геїв, правда? Ага, звісно. Подивимося, що про це каже Емінем, видатний фахівець із ґендерних питань. (Зауважте, що це висловлювання Емінема 2001 року — до того, коли вийшов фільм «Восьма миля», де його персонаж стає на захист гомосексуала.) Коли під час інтерв’ю для MTV в Емінема спитали, чому він послідовно використовує слово «гомік» у кожній пісні, той відповів: «Коли у вас батл із чоловіком, то найпростіший спосіб якнайдужче його принизити — позбавити його мужності. Можна назвати його шмаркачем, можна сволотою. Для мене “гомік” — це необов’язково прізвисько для гомосексуалів. Для мене “гомік” — це спосіб позбавити мужності».

От і маєте. Це не про гомосексуальність. Це «позбавлен ня мужності». Згадайте інші подібні слова, якими принижують опонентів чоловічої статі: підор, голубий, збочинець, хабалка, гей. А ще: сучка, дівка, шмара, підстилка. Ми принижуємо чоловіків, коли порівнюємо їх із жінками чи гомосексуалами. Ось і відповідь: ми асоціюємо гомосексуальність із фемінністю. Саме тому гомофобія належить до проблем фемінізму. Зазвичай гомофобією називають ірраціональний страх чи ненависть до геїв та лесбійок. Саме тому це феміністська проблема — адже коли йдеться про дискримінацію й ненависть до лесбійок, ідеться зрештою про жінок. Але проблема насправді глибша. Виявляється, гомофобія пов’язана зі страхом чоловіків перестати бути «справжніми чоловіками». Тобто деякі чоловіки бояться, що їх вважатимуть геями. Однак для більшості з нас це дуже тонка штука, яка стосується навіть не так сексуальних уподобань, як радше нашого самовизначення в цілому. А що роб лять так звані справжні чоловіки, коли хочуть довести свою мужність, довести, що вони справжні хлопці? Один зі способів — дистанціюватися від жінок і всього жіночного. Принижувати жінок. Як каже один наш приятель, це ненависть, яка робить чоловіків «натуралами». Чоловіки, які принижують жінок чи інших чоловіків на ґрунті справжньої чи уявної сексуальної орієнтації, насправді поводяться негідно насамперед із самими собою, а загалом і з усіма нами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому чоловіки бояться фемінізму

Перекладачка Ольга Любарська
Ілюстраторка Марія Кінович

Схожі записи

«На межі нервового зриву»: як журналісти/ки працюють на карантині, коли вдома дитина

Ілюстрації Жені Олійник опублікували The New York Times та The New Yorker

Кількість vs якість: наскільки ефективними були нардепки у перший рік каденції?