Повага
Image default
Статтi

У Раді пропонують збільшити «жіночу квоту» у виборчих списках до 50%

У Верховній Раді пропонують внести зміни до Виборчого кодексу та збільшити гендерну квоту у виборчих списках до 50%.

Про це повідомила народна депутатка Роксолана Підласа.

“Тому, з колегами подали поправку до виборчого законодавства (законопроект №3485) щодо ЗБІЛЬШЕННЯ так званої “жіночої квоти” до 50%. На практиці, це означатиме, що політичні партії при формуванні виборчих списків будуть зобов’язані забезпечити в них рівну присутність як чоловіків, так і жінок”, — повідомила нардепка.

Зокрема, народні обранці та обраниці пропонують,  щоб виборчі списки (як загальнодержавний, так і територіальний) ділилися на умовні шістки, тобто по три представники кожної статі. Нині ж закріплений загальний принцип полягає в тому, що в кожній п’ятірці мають бути присутні не менше 2 представників однієї статі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Електоральні тенденції: стать кандидата не має значення

«Після того, як проєкт закону ухвалять, партії змушені будуть шукати талановитих і фахових жінок на місцях, які б хотіли б піти в політику та вкладати в їхній розвиток», – зазначила Підласа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гендерні квоти не працюють?

Зазначимо, парламент IX скликання має найбільше представництво жінок, порівняно із попередніми роками. Так, у 2019 році до Ради обралися 87 жінок, тоді як у попередньому складі  їхня кількість складала 54  народні депутатки.

Нагадаємо, раніше Повага також писала про проблеми, із якими стикаються жінки напередодні виборів. Ідеться, серед іншого, про сексизм, цькування і підкилимні ігри.

Схожі записи

«Моє тіло — моє діло»: співачка Злата Огнєвіч випустила кліп на пісню про прийняття себе

Встигаю лише поспати і погодувати кота — лікарки розповідають про роботу в період епідемії

Протезистка з інвалідністю: як Наталя Клименко дарує людям упевненість, що інвалідність — не вирок

Залишити коментар