Повага
Image default
Статтi

«Робоча баба»: що не так із діалогом між нардепами Корнієнком та Арахамією?(оновлено)

«Корабельная сосна», «Рабочая баба» та «Тюнінг too much». Це фрази із записаної журналістами розмови голови партії «Слуга Народу» Олександра Корнієнка та голови одноіменної фракції у парламенті Давидом Арахамією перед пресконференцією в Миколаєві. 

Що сталося? 

Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час обговорення з главою одноіменною фракції Давидом Арахамією колеги Ірини Аллахвердієвої назвав її «робочою бабою, як корабельна сосна». Сам Корнієнко каже, що запис змонтований.

 Діалог на відео такий:

Корнієнко: Аллахвердієва взагалі красуня.

Арахамія: Так.

Корнієнко: Така піддута, звісно. Тюнінг too much (забагато — ред.). Загалом баба робоча, як корабельна сосна. Вона тут від*****ть (відпрацює — ред.) триста зустрічей за 4 місяці і виграє. Вона така вживу, енергетик.

Арахамія: Енергії багато.

Корнієнко: Ти до президента її заведеш, ти побачиш, він підстрибне. Викурить усі «айкоси» (електронна сигарета — ред.). Скаже: баба да, баба да».

Сам Олександр Корнієнко відреагував на публікацію відео. Він стверджує, що запис змонтований, а слова вирвані з контексту. Зокрма, нардеп заявляє, що в розмові вони із колегою згадують не нардепку з фракції “Слуга народу”  Ірину Аллахвердієву.

“До монтажу потрапило прізвище шанованої депутатки, нашої колеги, яка жодного відношення до обговорюваних питань не мала”, — написав Корнієнко.

Крім того, Корнієнко перепросив за цей інцидент.

“Я розумію, що певні фривольні слова могли образити людей – зокрема, жінок. За що від свого імені і від імені Давида приношу щирі вибачення”, — зазначив голова партії.

Інцидент прокоментувала і сама нардепка Ірина Аллахвардієва, про яку нібито йшлося.

“Опубліковане «сенсаційне відео» – монтаж. Мені вже подзвонили Давід Арахамія і Саша Корнієнко і присягнулися, що не говорили нічого з опублікованого. Очевидно, мова йшла про потенційних кандидатів в мери та до списків партії на місцевих виборах. Але в передвиборній боротьбі дехто не гребує навіть такими ницими прийомами для зведення політичних рахунків. Втім, такими штучними «скандалами» нас не вдасться роз’єднати”, — написала нардепка.

ОНОВЛЕНО: Пізніше Олександр Корнієнко у відоеролику у Facebook вибачився перед колегою по фракції Іриною Аллахвердієву та розповів, що обговорював не тільки Аллахвердієву, а й Тетяну Домбровську, яку в “Слузі народу” розглядають кандидатом на посаду мера Миколаєва.

Хочу звернутися до пані Ірини Аллахвердієвої із проханням прийняти мої вибачення за ту першу невелику коротку частину розмови, де я з Арахамією обговорюю свої враження від її вроди, краси, але в абсолюно неприйнятній формі. Шановна Ірино, я не мав нічого поганого на думці, це були мої щирі враження від того як ви виглядаєте, яким чином ви до цього прийшли…

Щодо іншої більшої частини розмови, яка породила масові цитування і меми. Хочу запевнити, що це були мої думки не про Аллахвердієву. Я обговорював іншу людину і та ситуація навколо Ірини, яка сталася в медіа, є абсолютно недоречною.

Я обговорював місцевого політика і можливого кандидата в мери (Миколаєва – ред.) від партії “Слуги народу” пані Тетяну Домбровську. Я познайомився з нею напередодні і вона мене вразила своїм запалом, енергією і я розумію, що вона могла би бути гідним кандидатом від “Слуги народу””, — сказав Корнієнко.

Реакції на інцидент

В мережі бурхливо відреагували на діалог між представниками провладної політсили.

Так, нардепка “ЄС” Ірина Геращенко назвала таку поведінку політиків “печерним секзизмом”.

“Я висловлюю обурення і рішучий протест печерному сексизму, відвертій дискримінаціі за гендерною ознакою, яку дозволили собі керівники провладної фракції і партії. Я б щиро хотіла висловити свою підтримку жертві цих висловлювань, але вона не вважає цей бруд сексизмом…
Подібні заяви , а тим більше їх виправдовування, зводять нанівець ту велику роботу, непростий шлях , що пройшли українські жінки в боротьбі з гендерними стереотипами, нерівністю, булінгом. Це свідчення низької політичної культури, відсутності моралі і етики, неможливі в цивілізованому політичному середовищі . Ніякоі ідеології і принципів в партії влади не існує”, — написала Геращенко. 

Також «Європейська Солідарність» заявила, що вимагає від керівництва парламенту реакції на неприпустимий сексизм очільників фракції «Слуга Народу».

Відреагувала на інцилент і  ексзамміністерка економіки Наталія Микольська.

«Баба. Тьолочка. Яку чоловік не пригрів. Вагіна ходяча. Що скажеш, це все гормони. У неї ПМС…». Ось це й багато іншого говорили про мене й моїх знайомих жінок у політиці та на держслужбі позаочі чоловіки. Може, все ж варто думати чоловікам недополітикам? Вони своїх жінок, коханих і дочок теж так називають?», — написала ексміністерка.

 Головна редакторка Громадського радіо та спеціалістка з комунікацій Тетяна Трощинська відзначає, що в цій історії не варто чекати від політсили якісної комунікації для вирішення скандалу.

“Комунікації завжди є результатом дій, поведінки, відносин і ЦІННОСТЕЙ, а не лише продуктом презентації. «Специфіка мови», яка не може не обурювати людину, що мислить, є частиною ціннісної ідентичності слуг народу. Для них це публічно легітимний спосіб мислення і оцінювання дійсності. Є таке поняття як «організаційна компетентність», куди входить інтелектуальний капітал, організаційна культура та репутація. Оце воно. Корабельная сосна. Тому я б не стала очікувати від комунікацій надто багато. Вони не вирішать для президента кадрової проблеми у його партії. І не надто вплинуть на самого президента як уособлення кадрової і управлінської проблеми”, — зазначає Тетяна Трощинська.

Водночас платформа “Жінки. Мир. Безпека” заявила, що політики мають отримати жорстоку публічну реакцію на свою поведінку.

“Стаття 47 нового Виборчого кодексу зобов’язує дотримуватися об’єктивності, неупередженості, збалансованості, достовірності, повноти і точності інформації, уникати дискримінації та сексизму в інформації про вибори. Закликаємо усіх учасників і учасниць керуватись у своїй поведінці нормами чинного законодавства з питань протидії дискримінації за ознакою статі. Вимагаємо від учасників сексистського скандалу реальних вибачень перед українками, яких вони принизили своїми висловлюваннями”, — йдеться у заяві.

Схожі записи

Світлана Тихановська виїхала з Білорусі у Литву

«Якого лисого в екіпажі поліції жінки»: екснардеп Кириленко зганьбився сексистською заявою про стрілянину в Дніпрі

«Легко бути такою розумною, напевне, є мужик з грішми»