Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У Львові запустили сайт для допомоги жінкам, які опинилися у скруті
Статтi

У Львові запустили сайт для допомоги жінкам, які опинилися у скруті

Наприкінці грудня громадська організація «Центр Жіночі перспективи» запустила сайт «Жінка для жінки». Це унікальний для України портал, де можна буде повідомити про свої потреби й водночас запропонувати свої послуги.

Як зазначають в організації, цей проєкт показує, що благодійницею може стати кожна. Ви можете придбати ліки, купити найнеобхідніші продукти або речі, замовити роботу чи підтримати жінку разовою фінансовою допомогою

Зайшовши на сайт проєкту, можна попросити підтримки, заповнивши анкету та поспілкувавшись із координаторкою ([email protected]). Благодійниці можуть обрати різні варіанти допомоги: фінансова підтримка, замовлення послуг або надання роботи іншим жінкам.

«Після першої хвилі COVID-19 дуже багато жінок опинилися в скрутному становищі – втратили роботу й мусили повернутися до кривдника, деякі потребували допомоги навіть, щоб просто купити їжу та ліки. Тому коли розпочався перший локдаун, ми почали просити про допомогу через пости у Facebook на наших приватних сторінках», – розповідає «Повазі» про початок роботи над проєктом Ярина Дегтяр, координаторка проєкту «Жінка для жінки».

За її словами, в організації насправді мало вірили в успіх прохань у соцмережах, радше робили це від безвиході. Проте це виявилося надзвичайно дієвим і надихало.

«Більш спроможні жінки навіть почали самі звертатися з пропозиціями допомоги іншим жінкам. Це було дуже зворушливо – спостерігати, як спрацьовує жіноча солідарність. А коли ми обговорювали з піарницею Мариною Говорухіною наші кроки для покращення комунікацій, Марина спитала: «А чому б вам не перейти з ручного режиму допомоги до автоматичного? Так і виникла ідея адресної допомоги через онлайн-портал», – розповідає Ярина.

За перший тиждень роботи проєкту удалося зібрати 42 011,30 грн допомоги. Усього з пропозицією допомогти звернулися 45 благодійниць через соцмережі, електронні листи та телефон. Команда збирає та публікує на сайті історії жінок, які опинились у кризових життєвих обставинах, аби про них дізналися ті, хто має змогу допомогти героїням. У більшості випадків це історії клієнток громадської організації «Центр «Жіночі перспективи», але не тільки.

Мар’яна Вербовська

Схожі записи

«Наші хохлушки»: на мотоперегонах вдалися до сексизму

Українські жінки-науковці дослідили громадську думку щодо жінок у політиці в Україні та Грузії

(Не)безпека для жінок під час війни: результати опитування