Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Дожартувався: МОЗ звільнило ректора Львівського медуніверситету
Статтi

Дожартувався: МОЗ звільнило ректора Львівського медуніверситету

Міністерство охорони здоров’я звільнило Бориса Зіменковського з посади ректора Львівського національному медичного університету імені Данила Галицького. Університет тимчасово очолить колишній директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис.

«Студенти, майбутні лікарі, які попри повномасштабну війну продовжують навчатися та здобувати освіту в Україні, є майбутнім нашої держави. Міністерство охорони здоров’я України й надалі працюватиме задля створення всіх необхідних умов для навчання, а також відстоюватиме законні права та інтереси студентів»,— повідомило МОЗ України.

У повідомленні вказано, що міністерство звільнило Бориса Зіменковського з посади ректора ЛНМУ 4 липня. Також у МОЗ наголосили, що створили комісію для надання оцінки ситуації, що склалася у Львівському національному медуніверситеті імені Данила Галицького.

Що було напередодні?

Нагадаємо, колишній ректор Львівського медуніверситету Борис Зіменковський під час розподілу випускників на інтернатуру дозволив собі сексистські жарти і насміхався із прізвищ студенток. Зокрема, Зіменковський сказав, що вибір дівчини стати хірургом невдалий: «Жінка, а хоче різати! Сумне. Я би такої знати не хотів». А згодом прокоментував, що у медицині є більш жіночі професії. 

Борис Зіменковський очолював навчальний заклад із 1998 року. Останні вибори на цю посаду відбулися 26 вересня 2017 року.

Медуніверситет міг змінити ректора давно

Народна депутатка Інна Совсун зауважила, що Зіменковський не мав права балотуватися на виборах ректора з 2022 року. Закон про вищу освіту з 2014 року обмежує перебування на посаді двома термінами.

«Але потім МОЗ чомусь вирішив не проводити вибори. Начебто через воєнний стан, хоча такого права у них немає. У результаті на Зіменковського було покладене виконання обов’язків ректора на період воєнного стану + 12 місяців після завершення. Тобто його фактично коронували», — пише Совсун.

Читайте також: «У вас є діти? Рекомендую завести»: мер Харкова вдався до сексизму

Депутатка також каже, що атмосфера в медичному університеті імені Данила Галицького нездорова.

«Викладачі й викладачки дозволяють собі казати, що дівчат опитувати не будуть, вони й так вийдуть заміж, підуть у декрет і не будуть працювати. Інша справа хлопці — їм ще цих дівчат у декреті забезпечувати. І взагалі — дівчатам у хірургії не місце. Або натякають, що результат екзамену можна було б змінити, якби викладач був трохи молодшим».

Схожі записи

Ольгу Матюшину незаконно усунули від обов’язків голови Коцюбинської селищної ради, – Громадська рада з ґендерних питань

Уривок із книжки блогерки Bad Mama «Розлучись без страху»

Парламент підтримав законопроєкт про декрет для татусів