Повага
Статтi

У Києві запустили кампанію проти домагань у метро

«Це — сексуальні домагання!» — інформаційну кампанію з такою назвою розпочинає Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем». Стартує кампанія 29 листопада — у Міжнародний день правозахисниць і в межах «16 днів проти гендерно зумовленого насильства». 

Кампанія присвячена проблемі домагань у громадському транспорті. На шести станціях київської підземки — «Площа Льва Толстого», «Печерська», «Лук’янівська», «Золоті ворота», «Дружби народів» та «Палац спорту» з’явились інформаційні плакати. На них написано «Це просто жарт, обійми, дотик. Повідом про сексуальні домагання. Зупинимо це разом!». Також на плакаті розміщена нформація про лінію правової допомоги «ЮрФем: підтримка» та QR-код з посиланням на пам’ятку для потерпілих від сексуальних домагань у громадському транспорті та свідків. У ній описано, що таке домагання, як можуть проявлятися, що робити постраждалим та свідкам.

Із липня цього року на лінію «ЮрФем: підтримка»  почали надходити звернення потерпілих від домагань в метро. Нині відкрито кілька кримінальних проваджень, триває слідство.

Читайте також: Фото під спідницею: у Києві суд виніс вирок через інцидент у метро

Кривдники часто виправдовують свої дії тим, що був натовп чи це просто дотик або ж обійми — начебто нічого страшного не сталось. Утім, це не просто дотик чи обійми. Важливо розуміти, що це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність. Тому цією кампанією ми хочемо привернути увагу до проблеми та закцентувати на тому, що допомога поруч, а кривдники мають бути покарані. 

«Ми хочемо трішки більше розповісти тобі про домагання в транспорті, щоб ти знала, як діяти, якщо це трапиться з тобою або на твоїх очах із кимось ще,» — зазначають ініціаторки та розробниці пам’ятки. 

Схожі записи

Херсонська журналістка пройшла полон і свідчила в Гаазі: історія Анжели Слободян

Інна Наливайко

Чи заперечує фемінізм материнство та навіщо мамам рух за права жінок

Пропаганда насильства: суспільство обурив кліп українських виконавців