Повага
Image default
Статтi

Що робити, якщо поліція не реагує на виклики щодо домашнього насильства?

Розповідаємо, якими мають бути ваші дії, якщо поліція систематично не реагує на виклики щодо домашнього насильства.

Про те куди та як звертатися, пояснили під час під час дискусії “Як Держава має підтримати та захистити жертв домашнього насильства?” начальник відділу превентивних заходів та протидії домашньому насильству департаменту превентивної діяльності Нацполіції Василь Богдан та  директор директорату розвитку соцпослуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики України Руслан Ковбаса. Захід організували кампанія проти сексизму у медіа та політиці Повага та Центр громадянських свобод.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкрилась державна гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства

Зокрема, Руслан Ковбаса відзначає, що, аби відстояти свої права у разі відмови реагувати на виклик, слід звертатися до інстанцій вищого рівня.

“МВС чітко повинно контролювати це питання, тому що якщо обласний рівень, районний рівень не реагує, то повинні втручатися інстанції вищого рівня. Ну і є такий орган як Офіс Уповноваженої з прав людини. Вони також можуть надавати оцінку тій чи іншій ситуації”, — відзначив Ковбаса. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон і відповідальність – все, що ви маєте знати про домашнє насильство

Водночас начальник відділу превентивних заходів та протидії домашньому насильству департаменту превентивної діяльності Нацполіції Василь Богдан під час дискусії додав, що поліція намагається швидко та належно реагувати на усі звернення громадян.

“Я би радив звертатися зі зверненням про неналежне реагування працівників поліції до органу, що є вищим за той, на який ви хочете поскаржитися. Тобто про невжиття конкретних заходів, конкретним відділом з описом конкретної проблематики — в чому саме громадянин вважає є неналежне реагування працівника поліції”, — наголосив Василь Богдан.

Переглянути дискусію на тему “Як Держава має підтримати та захистити жертв домашнього насильства?” можна за посиланням.

Зазначимо, від початку 2020 року правоохоронці зафіксували 84 тисячі 237 заяв та повідомлень, які стосувалися домашнього насильства.

Нагадаємо, раніше Повага також писала про те, як держава бореться з домашнім насильством. Серед іншого, це урядова гаряча лінія, мобільні групи та курси.

Схожі записи

Як працювати з жертвами сексуального насилля в судах, аби не зробити гірше

Замовниця лайтбоксів від «Спілки сексистів України» офіційно пояснила свій вчинок

«Погані дороги» як сеанс кінематографічного психоаналізу

Дмитро Десятерик