Повага
  • Головна
  • Статтi
  • НЕ свято весни та ніжності: в різних містах України проходять феміністичні марші
Статтi

НЕ свято весни та ніжності: в різних містах України проходять феміністичні марші

У Львові, Ужгороді, Запоріжжі, Херсоні, Харкові, Полтаві, Краматорську, Києві і та інших містах України проходять заходи і акції, присвячені боротьбі за права жінок. Під різними гаслами, але з однією ідеєю виходять на марші не тільки жінки, але й чоловіки, які підтримують гендерну рівність.

Так  на Марші за права жінок у Києві будуть вимагати ратифікації Стамбульської конвенції. Цю міжнародну угоду підписали вже 46 європейских країн. Її мета полягає у захисті жінок від усіх можливих видів насильств: ультраправого, сексуального, економічного, психологічного, але в першу чергу від домашнього, а також запровадити інтегрований підхід до його викорінення та забезпечити належну реакцію правоохоронних органів для захисту потерпілих. Збираючись на марш, жінки посилюють не лише свою видимість у суспільстві, але й заявляють про велику кількість домашнього насильства в українських родинах, повідомляють організатори маршу на сторінці події у Facebook. Початок о 12.00 на Михайлівській площі. 

Також у Києві сьогодні проходить Феміністський Марш. Організатори/ки  закликають жіночі громадські організації, представниць політичних партій, всіх українських жінок вийти на марш і солідарно заявити про своє право пліч-о-пліч із чоловіками будувати свою країну. “У нас достатньо знань та досвіду, аби зруйнувати міф про те, що політика — не жіноча справа. Ми вкотре хочемо наголосити, що 8 березня день — день боротьби за права жінок”, йдеться на сторінці події. Колона буде долучена до загального Маршу жінок, який розпочне свою ходу о 12:00 з Михайлівської площі.

8 березня Феміністичний марш проходить і у Львові.  “Незважаючи на деякі позитивні зміни в Україні щодо захисту прав жінок, усе частіше спостерігаються спроби держави обмежити наші репродуктивні та соціальні права. Тому ми об’єднуємося для того, щоб жінок нарешті почули. Ми виступаємо проти домашнього насильства, сексуального насильства, сексизму, низької оплати праці, репродуктивного насильства та дискримінації на роботі. Ми вимагаємо ратифікації Стамбульської конвенції, яка спрямована на запобігання домашнього насильства та насильства щодо жінок, захист і підтримку постраждалих, а також на залучення винних до відповідальності. Ми солідаризуємося з Міжнародним жіночим страйком, який відбудеться в багатьох країнах світу саме 8 березня. Приходьте, щоб відчути солідарність разом з іншими жінками та привернути увагу на те, що права жінок — це права людини! Будьмо разом у Міжнародний день захисту прав жінок та миру!”. – повідомляють на своїй сторінці організтори/ки.  Початок о 13:00 біля входу в Ратушу (пл. Ринок).

8 березня Феміністичний марш проходить і у Херсоні. “Ми не збираємось віддавати права, відвойовані поколіннями жінок до нас, та погоджуватись на меншовартісність . Чи то у зарплаті, чи то у доступі до прийняття рішень, чи то у будь-якій іншій сфері. Саме тому ми виходимо на Феміністську ходу 8-го березня. Запрошуємо вас до участі у “Феміністічній ході” за ратифікацію Стамбульської Конвенції та фемінізацію у суспільстві!”, йдеться на сторінці події.
Розклад:
11.45 – 12.00 збір учасн_иць Маршу на пл. Свободи, формування колон.
12.15 – 12.45 рух учасн_иць Маршу по маршруту пр. Ушакова – вул. Перекопська.
12.50 -13.00 завершення Маршу на площі перед к/т Ювілейний.

Схожі записи

15 проти 85 — українські онлайн-медіа стали менше цитувати жінок-експерток

Фільми, які зняли жінки: роботи режисерок із України потрапили в сотню найкращих

«Бунтівні тати»: бáтьківські рухи в Польщі, Чехії та Україні