Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У Нацполіції зафіксували понад 84 тисячі звернень щодо домашнього насильства від початку року
Статтi

У Нацполіції зафіксували понад 84 тисячі звернень щодо домашнього насильства від початку року

Від початку року правоохоронці зафіксували 84 тисячі 237 заяв та повідомлень, які стосувалися домашнього насильства.

Про це повідомив начальник відділу превентивних заходів та протидії домашньому насильству департаменту превентивної діяльності Нацполіції Василь Богдан  під час під час дискусії “Як Держава має підтримати та захистити жертв домашнього насильства?”, організованої за підтримки Кампанії проти сексизму у медіа та політиці Повага та Центру громадянських свобод.

“За 5 місяців цього року до органів Національної поліції надійшло 84 тисячі 237 заяв та повідомлень, з яких 63 964 заяв подано жінками”, — повідомив Василь Богдан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У парламенті ініціюватимуть запровадження суспільно корисних робіт як покарання за домашнє насильство

Водночас заступниця начальника відділу превентивних заходів та протидії домашньому насильству Яніна Приємська зазначила, що кількість зафіксованих заяв зросла, проте більшою мірою не через карантинні обмеження, а у зв’язку зі зростанням рівня проінформованості населення та готовності захищати свої права.

Переглянути дискусію на тему “Як Держава має підтримати та захистити жертв домашнього насильства?” можна за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пандемія коронавірусу може призвести до мільйонів небажаних вагітностей та випадків домашнього насильства — ООН

Нагадаємо, раніше Повага писала, що Громадський Альянс “Політична дія жінок” разом з громадськими правозахисними та феміністичними організаціями звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою посилити реагування поліції на випадки домашнього насильства протягом карантину, запровадженого через поширення COVID19.

За інформацією Альянсу, жінки, які звертаються за допомогою до громадських організацій, повідомляють, що поліцейські, які приїжджають на виклики, часто схиляють жінок не писати заяви про насильство, відмовляються виносити термінові заборонні приписи, пояснюючи це карантином, а також вимикають нагрудні відеореєстратори під час спілкування.

Через це представники Альянсу припускають, що Нацполіція умисне викривлює чи замовчує інформацію щодо статистики із випадками домашнього насильства.

9 квітня запрацював чат-бот для протидії домашньому насильству під час карантину

 

Схожі записи

В українській Вікіпедії з’явилося 140 статей про видатних українок

NDI шукає старшого/у асистента/ку парламентської програми (англ.)

НДІ відкриває вакансії інтернів та інтернок двох програм (англ.)