Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Саудівська Аравія вперше відправить астронавтку в космічну місію
Статтi

Саудівська Аравія вперше відправить астронавтку в космічну місію

У 2023 році Саудівська Аравія вперше в своїй історії відправить астронавтку в космічну місію. Роблять це, аби змінити упередження про країну як ультраконсервативну. Про це повідомляє France 24. 

Астронавтка Раяна Барнаві разом зі співвітчизником Алі Аль-Карні цієї весни полетять на 10 днів на Міжнародну космічну станцію (МКС) на борту космічного корабля SpaceX Dragon.

Читайте також: Як українки підкорюють Антарктиду: історії Марії Павловської та Оксани Савенко

Також у космос полетить колишня астронавтка NASA Пеггі Вітсон, яка здійснить свій четвертий політ на МКС, та бізнесмен із Теннессі Джон Шоффнер, який буде пілотом. Борт Ax-2 запустять на МКС ракетою SpaceX Falcon 9 із Космічного центру NASA імені Джона Кеннеді у Флориді.

Цією місією Саудівська Аравія наслідуватиме приклад ОАЕ в розвитку космічних подорожей, які у 2019 році стали першою арабською країною, що відправила одного зі своїх громадян у космос. Тоді астронавт Хаззаа аль-Мансурі провів на МКС вісім днів.

Читайте також: Професія – астронавтка: жінки, які підкорили космос

До того ж, інший еміратський астронавт Султан аль-Неяді також здійснить подорож на космічну станцію наприкінці цього місяця. Він стане першим арабським астронавтом, який проведе на МКС шість місяців.

У 2018 році Саудівська Аравія створила космічну програму, а минулого року запустила ще одну для відправлення астронавтів у космос. Ця програма передбачає підготовку космонавтів для виконання довгострокових та короткострокових космічних польотів, проведення наукових експериментів і досліджень у галузях охорони здоров’я, сталого розвитку та космічних технологій.

Схожі записи

Чи йдуть жінки у Парламент -2014? Як різні регіони делегують у Парламент жінок

Відкритий лист до Лілії Гриневич з приводу шкільного курсу «Сімейні цінності»

У Парижі скасували штраф за завелику кількість керівниць у мерії