Повага
  • Головна
  • Статтi
  • ЄС та 20 країн закликали талібів зберегти права жінок в Афганістані
Статтi

ЄС та 20 країн закликали талібів зберегти права жінок в Афганістані

Європейський Союз і ще 20 країн звернулися до руху «Талібан», який захопив владу в Афганістані, із закликом зберегти права жінок та дівчат, які ті мали при колишній владі країни.

Заяву опублікували на сайті Європейської ради.

Документ, окрім ЄС, підписали Албанія, Аргентина, Австралія, Бразилія, Канада, Чилі, Колумбія, Коста-Рика, Еквадор, Ель-Сальвадор, Гондурас, Гватемала, Північна Македонія, Нова Зеландія, Норвегія, Парагвай, Сенегал, Швейцарія, США та Сполучене Королівство.

«Ми закликаємо всіх, хто має відповідну владу й авторитет на території Афганістану, гарантувати захист жінок. Афганські жінки та дівчата, як і весь афганський народ, заслуговують безпечного та гідного життя. Важливо не допустити будь-якої дискримінації та зловживань.

Ми, міжнародна спільнота, висловлюємо готовність надавати їм гуманітарну підтримку та іншу допомогу. Ми беремо відповідальність за те, щоб їхні голоси були почуті», – йдеться у тексті заяви.

У заяві зазначається, що підписанти стежитимуть, як новий уряд талібів забезпечуватиме права і свободи.

У країні вже пройшов перший жіночий протест.

Нагадаємо, афганська режисерка Сахра Карімі змогла втекти із захопленого талібами Кабула. У цьому їй допомогли Україна, Туреччина та Словаччина.

Читайте також: Що чекає на жінок в Афганістані з поверненням руху «Талібан»?

Що було раніше?

15 серпня радикальний ісламістський рух «Талібан» захопив владу в Афганістані. За попереднього правління талібів у країні серйозно порушувалися права жінок. Зокрема, їм забороняли навчатися, працювати, ходити вулицею без супроводу чоловіка.

Також від жінок вимагали носити максимально закритий мусульманський одяг — бурку або паранджу. Тих, хто не дотримувалися правил, саджали у в’язницю та публічно били. Публічні страти та шмагання були звичною справою.

Нині «Талібан» обіцяє, що хоч жінки житимуть в рамках шаріату, та вони зможуть вчитися і працювати. Також таліби запросили їх брати участь в діяльності майбутнього уряду, але при цьому вирішили ввести в країні роздільне навчання.

Таліби запевняють, що жінки будуть змушені носити більш відкритий хіджаб, а не паранджу (бурку). За словами представника талібів, це потрібно «для безпеки».

Схожі записи

7 типів жіночих образів сучасної української літератури: у чому сила, сестро?

Галина Вініченко: Мені здавалося, що жінка, яка коментує футбол, — це щось нереальне

Алла Сафонова

«Жінкономіка» зазнала невдачі: що не так із системою працевлаштування в Японії?