Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Усі знали, що він чіпляється до студенток»: відомого актора звинуватили в домаганнях
Статтi

«Усі знали, що він чіпляється до студенток»: відомого актора звинуватили в домаганнях

Сценарист і кінокритик Богдан Панкрухін оприлюднив історії жінок, які були абітурієнтками або студентками Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого й потерпали від сексуальних домагань із боку викладача й актора Володимира Талашка. 

Згідно зі свідченнями, Талашко нібито неодноразово домагався не лише своїх студенток, а й дівчат, які щойно закінчили школу й приїхали вступати до вишу. Чоловік запрошував дівчат до себе додому, фотографував оголеними, маніпулював, обіцяючи посприяти під час вступу й огидно залицявся. 

«… ми опинилися в спальні, я вже лежала на ліжку, а він мене цілував. У той момент я згадала дівчину з нашого колективу, яка постійно робила вигляд, що втрачає свідомість, привертаючи до себе увагу (так ми гадали). І ось в цій ситуації я теж неочікувано зробила вигляд, що втратила свідомість. Причому я це зробила двічі або тричі. Я типу приходила до тями, щоб перевірити, що відбувається. Талашко дуже злякався…», – розповіла Юлія Бірзул, якій на момент зустрічі з Талашком було лише 15 років. Вона хотіла вступати до вишу, але після домагань так цього й не зробила. 

«…він включив диск із його піснями, і запропонував потанцювати, почав гладити мене руками, притискати до себе. Мені було неприємно. Але відстоювати свої кордони я тоді не вміла і стрес блокував якесь раціональне мислення. Він поліз цілуватися. Це стало останньою краплею. Я почала вириватися, сказала, що мені терміново потрібно їхати, скоро закривається гуртожиток. Він спробував заспокоїти, запропонував постелити в сусідній кімнаті, щоб я пізно не їхала. «Вранці можете поїхати. У мене студенти залишалися, ми репетируємо тут». Я сказала, що точно не залишуся, викликала таксі й швидко пішла», – пригадала актриса Вікторія Муштей, котрій тоді було 18 років.

Читайте також: Сексуальні домагання в публічних місцях: як реагувати й куди звертатися?

Після публікації Панкрухіну почали писати інші жінки, які пережили домагання. Також вони почали публікувати свої історії в соціальних мережах. 

Так, актриса, співачка і телеведуча Анастасія Вергелес зізналася, що два роки навчалася в майстерні Володимира Талашка й розповіла про цей болючий досвід. 

«Ми з одногрупницями вирішили піти в деканат і написати на нього заяву, аби його замінили! Ми про все розповіли, написали заяву і нам пояснили, що ми не перші й не останні, що ця заява нікуди не дійде, тому що в нього є «криша», і що нам треба буде або змиритись, або шукати інші рішення, але Володимир Талашко залишиться нашим майстром. Моя подруга взяла академвідпустку, ще одна перевелася на інший курс, а я перевступила на перший курс до Тараса Денисенка».

«Я ці історії про нього (Талашка — ред.) чула ще з інституту, коли вчилася 20 років тому на кінофакультеті, але все це було в полі чуток, напівголосно, ніхто не наважувався говорити відкрито. Ви молодці, що наважилися врешті розповісти все це й назвати речі своїми іменами», – відреагувала на свідчення жінок режисерка Ірина Цілик.

Тим часом режисерка Анастасія Бударіна також підтвердила, що під час навчання чула про домагання: 

«Усі в довколадикторській тусовці знали, що Талашко чіпляється і домагається до студенток, але на той час якось не було розуміння, усвідомлення проблеми… Дуже шкода, що час втрачено, а проблема так довго замовчувалася».  

У свою чергу, журналістка Ірина Сампан опублікувала світлину з Талашком і розповіла, що теж мала неприємний досвід спілкування із актором. 

«Переді мною сидить народний артист України Володимир Талашко. Всі знають його за роллю у фільмі Бикова «В бой идут одни старики». Це був 2018 рік. Після цього інтерв’ю він запросить мене додому показати свої фотографії зі зйомок «для інтерв’ю», нагороди, потім наллє якоїсь наливки й почне домагатися. За декілька хвилин я вилечу з його квартири, закрию рота й ніколи нікому про це не скажу. Ну я так думала. Але як виявилося, це був не перший і не останній випадок», — зазначила журналістка. 

Повідомляється, що наразі 75-річний Талашко й досі викладає й цього року набирає новий курс в університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого.

Схожі записи

Майлі Сайрус, Бейонсе та Мадонна — феміністки, яких критикують за сексуальні відео

Херасмент без премії: Як реагують українські видавці на скандал довкола Нобелівської премії

Радикальні феміністки руйнують відеоігри?