Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Рада зберегла підкомітет з гендерної політики та призначила нову очільницю
Статтi

Рада зберегла підкомітет з гендерної політики та призначила нову очільницю

Неллі Яковлєва

4 вересня відбулося перше засідання Комітету з питань прав людини. Його повна назва звучить як Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України ІХ скликання.

У назві комітету немає згадки про гендерну рівність і недискримінацію, однак Верховна Рада зберегла відповідний комітет, а також призначила його голову. Нею стала Неллі Яковлєва, народна депутатка від партії «Слуга народу». Про це повідомляє офіційний сайт українського парламенту.

Колишня очільниця гендерного напрямку в парламенті Ірина Суслова, яка не пройшла до нового скликання, привітала обрання нової голови дописом на Фейсбуці:

З відкритих джерел відомо, що Неллі Яковлєва політична аналітикиня, фахівчиня у галузі конфліктного менеджменту. Закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На час виборів — викладачка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Депутатка до свого обрання не була помічена у публічній роботі в сфері гендерної рівності. Однак, у 2018 році  була науковою керівницею студентки, яка написала магістерську роботу на тему «Цивільно-військова співпраця з урахуванням гендерного аспекту».

Повага звернулася по коментар до нової очільниці із проханням розказати, які перші кроки вона планує зробити, як голова підкомітету з гендерної рівності.

“Що стосується гендерної рівності, перш за все, в нас на порядку денному стоїть питання затвердження Верховною Радою у другому читанні ряду правок до законопроектів щодо відповідності європейським стандартам. Взагалі, політика підкомітету буде заключатися в тому, щоби привести у відповідність на законодавчому рівні наше гендерне законодавство до міжнародного”, – повідомила Неллі Яковлєва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дев’ять запитань про домашнє насильство і Стамбульську конвенцію в Україні

На питання, які перспективи ратифікації Стамбульської Конвенції новим складом парламенту, народна депутатка зазначила, що створений комітет по міжнародній політиці, у рамках якого також працюватимуть над утвердженням гендерної рівності.

 “Вони будуть займатися міжнародним законодавством та гендерною рівністю, зокрема те, що стосується ратифікації міжнародних документів, у тому числі і Стамбульської конвенції. Цей підкомітет, до речі, очолює Марина Бардіна. Відповідно ці два підкомітети будуть знаходиться в нас в співкоординації. Водночас, ми знаємо що в нас є проблеми щодо сприйняття Стамбульської конвенції певними соціальними групами. Тут потрібне проведення інформаційної кампанії та діалогу із цими групами. Це те, що стосується релігійних організацій та націоналістичних”, – говорить народна депутатка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський як шоумен і як президент – це різні ролі, – гендерна радниця новообраного гаранта

На уточнююче запитання, яка позиція  щодо Стамбульської конвенції у неї, як очільниці підкомітету з гендерної політики, Неллі Яковлєва відповіла: “Я “за”, але тільки після обговорення. В будь-якому випадку наш комітет розуміє вразливість усіх питань, які стоять в нас на порядку денному. І це не тільки питання гендеру, мова йде також про Крим і Донбас. Все це потребує національного діалогу та примирення”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість із сімнадцяти. Що говорять про гендерну рівність новообрані міністерки?

На питання, чи планує Неллі Яковлєва консультуватися під час своєї роботи із громадськими гендерними організаціями, відповіла ствердно: “Без сумніву. Ми розуміємо, що і наші громадські організації, і міжнародні обов’язково мають бути залучені до роботи комітету. Тут ми вже виробимо механізм, яким чином”.

Єлизавета Кузьменко

Схожі записи

Мовчати чи боротися? Як реагувати на сексизм політичним діячкам

«Не провокувати ґвалтівника» і «утримуватися від сексу»: чого вчать шкільні підручники

Напередодні місцевих виборів присутність експерток в медіа зросла на 3% – дослідження