Повага
Image default
Статтi

Курс з «Основ сім’ї» для школярів: «за» та «проти» ініціативи 

У листопаді 2018 року програма «Основи сім’ї» отримала схвалення профільної комісії Міністерства освіти і науки та була  рекомендована для викладання у 10-11 класах закладів загальної середньої освіти, йдеться на сайті ініціативи. 

У 2019 році розпочався процес підвищення кваліфікації педагогів, які заявили про готовність викладати  цю програму у якості варіативної.

Зазначається, що програма «Основи сім’ї» може реалізовуватись як курс за вибором, факультатив, за рахунок класних, гурткових годин та годин психолога.

Автор проекту фахівець з питань сім’ї та сімейних відносин, доктор філософії і автор курсу «Основи сім’ї» Адріан Буковинський, повідомляє «Релігія в Україні».

«Наша мета зменшити кількість розлучень в Україні та підвищити якість батьківства. Курс «Основи сім’ї» повинен готувати учнів до життя в суспільстві. Програма спрямована на соціалізацію, придбання морально-етичних  якостей», – зазначив Адріан Буковинський.

Мету навчального курсу на сайті проекту формулюють так: «здобуття її слухачами основних життєвих компетенцій задля гармонійного життя у подружжі та усвідомленого батьківства». 

У ініціативи є і прихильники і ті, хто проти впровадження цього курсу у школах. 

Зокрема, частина батьків звернулися до Міносвіти з проханням перевірити на наявність дискримінації положення курсу «Основи сім’ї». Під зверненням вже підписалися близько сотні батьків. 

Як розповів Повазі один із підписантів звернення та експерт з гендерної політики Микола Ябченко, він ще не ознайомився із повним текстом курсу, проте навіть короткий опис програми викликає у нього занепокоєння.

“Наприклад там є тема, яка стосується планування сім’ї, контрацепції і абортів і я чітко бачу, що вона насправді виписана з позицій релігійних організацій, бо там ідеться про те, що прийнятними є лише природні методи планування родини і всі інші методи є абортивними. Вони нагнітають психіку дітей і переконують, що аборти у жодному разі не є припустимими. Мені здається, що з точки зору і науки, і медицини неправильно розповідати дітям лише церковну точку зору”, — сказав Ябченко. 

Експерт зазначив, що подібний спосіб викладання цієї теми може призвести до незапланованих підліткових вагітностей.  

“Крім того, з огляду на викладене вище, я підозрюю, що там і розподіл ролей — чим повинні займатися дівчатка, чим хлопчики —  виписаний із таких “традиціоналістських поглядів”. Більше того — на обкладинці зображено, що чоловік має займатися наукою, а жінка — веселими креативними речами (півкуля мозку поблизу зображення чоловіка заповнена цифрами і формулами, а поблизу жінки — яскравими плямами фарби — ред.)”. 

Микола Ябченко вважає, що Міносвіти має відкликати дозвіл використовувати цю літератури як освітню. 

Натомість в Тернополі та Обухові батьки навпаки збирали підписи, аби запровадити цей курс у місцевих школах. 

Петицію у Тернополі  вже підтримала необхідна для подальшого розгляду кількість людей. Напередодні впровадження курсу затвердили на засіданні виконкому міськради Тернополя. «Основи сім’ї» будуть викладати у 4 школах міста, повідомляє місцеве видання Терен з посиланням на начальницю управління освіти та науки Ольга Похиляк. 

Анастасія Горпінченко

Схожі записи

«Заткнись, дура», – як у Луцьку чиновники науковицю ображали

#вибориБЕЗсексизму: про сексизм на місцевих виборах можна буде повідомити через чат-бот

Яна Машкова: Медіа вдаються до стереотипів і не завжди вживають фемінітиви