Повага
Image default
Статтi

Це зробила вона: у Вікіпедії стартував марафон з покращення статей про видатних жінок

17—26 листопада в українській Вікіпедії триватиме марафон «Це зробила вона». Він присвячений покращенню статей про видатних жінок для досягнення більшої рівності в онлайн-енциклопедії.

Про це йдеться на сайті “Вікімедіа Україна”.

Мета кампанії – підкреслити історії успіху видатних жінок у найбільшій онлайн-енциклопедії українською мовою.

«Боротьба із гендерним дисбалансом у Вікіпедії є традиційно важливим напрямом роботи для громадської організації “Вікімедіа Україна”, котра займається підтримкою та розвитком Вікіпедії в Україні. Разом із партнерами — Національним Демократичним Інститутом, Посольством Швеції, Фондом ООН у галузі народонаселення — ми організували кілька великих проєктів у цій сфері. Плануємо продовжувати цю роботу і хочемо також сфокусуватися на покращенні уже наявних статей в українській Вікіпедії, аби читачі й читачки найбільшої енциклопедії українською мовою могли отримувати максимально повну інформацію про видатних жінок», — зазначає Антон Процюк, менеджер проєктів ГО «Вікімедіа Україна».

Усі активні учасники й учасниці марафону отримають сувеніри від організаторів, а три найактивніші редактори\ки  – ще і додаткові подарунки.

Зазначимо, кампанія «Це зробила вона» проводиться у Вікіпедії вдруге.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні WikiGap найбільш продуктивний: як у вітчизняній Вікіпедії зменшують гендерний розрив

Як раніше писала Повага, минулоріч у рамках схожого заходу створили і покращили близько 200 статей Вікіпедії різними мовами.

Схожі записи

Вражає не тільки «ТСН»: сексизм у новинах про найкращу дзюдоїстку світу Дар’ю Білодід

«Дати слово неозвученому»: про що мовчать українські чоловіки?

Ірина Небесна

Знаєте, в чому проблема?