Повага
  • Головна
  • Спецпроект
  • Надія Тімошенко: « Жінці, яка почала займатися політикою, необхідно добре орієнтуватися у світі чоловіків, які керують»
Спецпроект

Надія Тімошенко: « Жінці, яка почала займатися політикою, необхідно добре орієнтуватися у світі чоловіків, які керують»

Надію Тімошенко вже багато років знають в Полтаві, як помічницю всіх, хто опинився у складних життєвих обставинах. Вона допомагає наркозалежним, ув’язненим та ВІЛ-інфікованим людям. Особлива ж її турбота – ВІЛ-іфнфіковані діти, які потребують дуже турботливого та делікатного ставлення та правильного пояснення про їхню хворобу. Пані Надія – заступник директора благодійної організації «Світло надії», а з 2010 року –  депутат Полтавської міської ради, член депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства і дитинства.

tymoshenko

Чи були у вашій політичній кар’єрі випадки сексизму, дискримінації та стереотипів, пов’язаних із статтю? Які саме?

– Перш за все хочу сказати, що депутатом я стала завдяки підтримці рідних чоловіків та чоловіків, з якими я працюю в благодійній організації «Світло надії». Але, безперечно, жінці, яка серйозно почала займатися політикою, необхідно добре орієнтуватися в світі чоловіків, які керують. Доведеться навчитися володіти інструментами, які допоможуть вижити у цьому світі. Необхідно знизити емоції та постійно працювати над професійним зростанням. Тоді простіше буде добиватися вирішення якихось проблем. Наші жінки-політики переважно зайняті у соціальній сфері, до якої дуже важко привернути увагу чоловіків, котрі приймають рішення про, наприклад, її фінансування. Адже їх більше турбують проблеми бізнесу, інвестицій, доріг тощо. Я помітила, що чоловікам складніше  відмовити жінкам, ніж колегам чоловічої статті.

Коли трапляються такі ситуації, як ви на них реагуєте?

– Дієвими доказами і професійною аргументацією про необхідність впровадження тих чи інших ініціатив. Ну, приміром, я намагаюся довести, що економіка міста погіршиться, якщо буде багато бездомних людей, якщо дітей вилучатимуть із сімей і передаватимуть в інтернати, які необхідно утримувати за видатки з бюджету. Так само допомога бездомним вигідна, перш за все, міській громаді.

Яким чином прояви сексизму і упередженості заважають (якщо заважають) вашій політичній кар’єрі?

– Сексизм і упередженість з боку і чоловіків, і жінок, мені не заважають. У мене такий характер, що я дам відсіч будь-кому в цьому плані. Від мене, мабуть, йде така енергетика, що чоловіки не наважуються так поводити себе зі мною.

Взагалі ж я переконана, що нам, жінкам, не стати без чоловіків ефективними керівниками. Вони дуже допомагають своє підтримкою і вірою в нас. Принаймні так було зі мною.

ОЛЬГА ЩЕРБАТА

Біографічна довідка

Надія Анатоліївна Тімошенко, з 2010 року депутат Полтавської міської ради, член депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства і дитинства.

З 2004 року працює в благодійній організації «Світло надії», яка допомагає наркозалежним, ВІЛ-інфікованим людям та ув’язненим. Зараз заступник директора, керівник денного центру для ВІЛ-позитивних дітей «Ти найкращий».

Схожі записи

Ирина Костенко: “К женщине-политику даже избиратели относятся требовательнее”

Ирина Герливанова: «Компетентность – главное оружие против сексизма»

Світлана Заліщук: «В Україні є звичка, що політика – це чоловіча справа»