Повага
Спецпроект

Ірина Земляна: «Українське суспільство переповнене сексизмом»

Ірина Земляна  –  правозахисниця, речниця київського осередку партії Демократичний Альянс та авторка відомого хіта часів Євромайдану «Вітя, чао». Ця пісня стала дуже популярною навіть за межами нашої держави під час Революції Гідності.

zemlyana

«Повага» запитала пані Ірину про сексизм та упереджене ставлення з боку колег-чоловіків.

– Пані Ірино, розкажіть, будь ласка, чи доводилося вам в житті, стикатися із сексизмом і стереотипами пов’язаними зі статтю?

– З сексизмом, на жаль, стикаюся кожного дня. Українське суспільство ним переповнене. Люди або не розуміють, що це таке, або просто не хочуть розуміти. Образлива реклама на вулицях, радіо та ТВ, пісні та музичні кліпи, ставлення оточуючих – це все пронизано сексизмом. Зазвичай цим грішать по відношенню до жінки, але є «перекос» і в інший бік, коли спекулюють чоловічою статтю. Багато рекламодавців навмисно вдаються до сексистських прийомів. Але попри це, я переконана, що проблему  сексизму в українському суспільстві можна подолати вихованням та освітою. У нас зараз існує проблема невихованості та неосвіченості людей, якщо її прибрати то і сексизму не стане.

– Як ви реагуєте  на подібні випадки дискримінації з боку колег-чоловіків, а можливо, й жінок, як долаєте такі прояви?

– У звичайному, не політичному, житті я оточила себе самодостатніми і розумними людьми, які не вдаються до принижень та дискримінацій. А ще я щаслива з того, що є членом політичної партії «Демократичний Альянс», а там проблем гендеру чи сексизму немає взагалі.

Яким чином прояви дискримінації та упередженості заважають (якщо заважають) Вашій політичній кар’єрі?

– Коли у 2011 році в Полтаві, я очолила боротьбу моїх односельчан проти місцевого регіонала Володимира Замули, який намагався привласнити собі все село, тоді було складно, бо мене серйозно не сприймали, для всіх я була 24-х річною дівчинкою, яка нічого цьому житті не розуміє. Але тільки реальні дії та активна позиція доводять те, що ти справді можеш протистояти будь-якому політику.

Біографічна довідка

Ірина Земляна в політиці з 2011 року після того, як Демократичний Альянс із громадської організації вирішив стати партією. До того була в громадській організації. Зараз речниця київського осередку Демократичного Альянсу та працює в Інституті Масової Інформації – правозахисній журналістській організації.

Схожі записи

Лариса Онул: «Мене сприймають як рівну, але я довго йшла до цього»

Оксана Гуйда: в основе сексизма лежит глобальная проблема неравенства

Ирина Герливанова: «Компетентность – главное оружие против сексизма»