Повага
Спецпроект

Оксана Сердюк: «Чоловікам варто більше довіряти жінкам»

Директорці департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації Оксані Сердюк відповідно до посадових обов’язків належить «відповідати» за рівні можливості чоловіків і жінок у різних сферах в області. І хоча особисто Оксана Станіславівна, за її словами, з проявами сексизму ніколи не зустрічалася, однак наявність такої проблеми начальниця департаменту визнає.

serdyuk1

Оксано Станіславівно, Ви вважаєте, що жінки і чоловіки у нас дійсно мають рівні можливості?

– Особисто я при призначенні на ту чи іншу керівну посаду не відчувала, що, по-перше, мене обирають за ознакою статі, а, по-друге, коли я вже займала ту чи іншу посаду, ставлення до мене чимось відрізнялося. Ніяких проявів сексизму і того, що могло б мене образити зі сторони чоловіків-колег чи керівників, я не відчувала.

При всьому цьому на високих посадах у нашій області чоловіків набагато більше…

– Я підійду до цього питання з іншого боку. Треба спершу говорити про те, наскільки жінкам це потрібно. Якщо жінка визначила для себе, що вона хоче бути активною, йти у владу, а їй перешкоджають, то це одне. І ця проблема, звичайно, існує. Але на моє особисте переконання, чоловіків, які цього прагнуть, набагато більше. Що треба зробити, щоб більше жінок прийшли у владні органи? Напевно, чоловікам варто більше довіряти жінкам, оцінювати їх з професійної точки зору, навчитися бачити у жінках не лише жінку як потенційну дружину, маму чи кохану, а бачити в ній фахівця. Є багато прикладів і в нашій області, коли керівні посади структурних підрозділів обласної адміністрації обіймають жінки. Я спілкуюся з такими жінками і не скажу, що вони б цього чітко прагнули.

Можливо, тому що гармонійно поєднувати кар’єру та родинні клопоти жінкам дуже складно?

– Мабуть, ці сфери достатньо складно поєднувати. Вважаю, що долати стереотипи варто в першу чергу в чоловічій свідомості. Жінка зажди залишається мамою, дружиною. А чоловікам варто вчитися бути більш відповідальними батьками. Я знаю багато прикладів, де діти для чоловіка на одному з перших місць, вони приділяють їм багато часу: водять до школи, до гуртків, допомагають вчити уроки, гуляють на вихідних. Якщо такий чоловік у родині, то він, безумовно, дасть можливість своїй дружині займатися громадською діяльністю чи вести свій бізнес.

Вікторія Сидорова, Чернігів

Біографічна довідка

Оксана Сердюк народилася в м. Ніжин, закінчила філологічний факультет Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М.В. Гоголя.

З 1992 року працювала вчителькою російської мови та світової літератури, а також бібліотекарем.

З 1999 року працює на державній службі та в органах місцевого самоврядування.

З перших днів створення Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді була директоркою цього центру.

З 2010 по 2012 рік – начальнця управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, з 2013 року – директорка Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Схожі записи

Світлана Заліщук: «В Україні є звичка, що політика – це чоловіча справа»

Ірина Шалаковська: «Жінкам в багатьох випадках легше зробити політичну кар’єру, аніж чоловікам»

Ірина Фаріон: «Тему сексизму вважаю надуманою і навіть хворобливою»