Повага
  • Головна
  • Спецпроект
  • Оксана Продан: «Кар’єрі може заважати тільки відсутність можливості віддаватися роботі 24 години на добу»
Спецпроект

Оксана Продан: «Кар’єрі може заважати тільки відсутність можливості віддаватися роботі 24 години на добу»

Оксана Продан восени 2010 року була одним з лідерів підприємницького руху проти змін в Податковому кодексі (так званого Податкового майдану), брала участь під час переговорів з урядом щодо цих питань. Наразі вона народний депутат Верховної Ради України, лідер Всеукраїнського об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця». В 2013 році в рейтингу 110 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус» посіла 26 місце, випередивши Наталію Королевську. Впливова, успішна,Оксана Продан поділилась з «Повагою» думками щодо становища жінки в українській політиці.

prodan

– Наскільки комфортно ви себе почуваєте політиці? Наскільки легко/важко бути жінкою-політиком?

– Ніколи не відчувала себе слабшою чи гіршою за чоловіків. Багато раз, починаючи ще з 2005 року, переконувалась сама та показувала іншим, що головним критерієм успішності є робота. І працювати потрібно багато, системно, цілеспрямовано.

– Чи були щодо вас протягом вашої кар’єри випадки упередженого ставлення, сексизму та дискримінації за статтю?

– Я починала працювати на автопідприємстві, де із сотні чоловіків було близько десяти жінок. Але жодних утисків не було. Не було їх і в Києві,  під час моєї громадської роботи. Можу згадати тільки один випадок, коли після мого критичного виступу щодо проекту Мінтрансу на засіданні Уряду тодішній міністр Червоненко запитав: “Девочка, ты кто?”. Але й тоді я сприйняла це не як прояв сексизму, а як відношення до молодої людини.

– Як ви особисто реагуєте на прояви сексизму, дискримінації за статевою ознакою? Як відповідають на ваші зауваги чоловіки-політики?

– Від колег жодних таких проявів я не бачу, тож і реагувати немає на що.

– Чи/як, на вашу думку, заважають випадки упередженого ставлення, сексизму та дискримінації за статтю у її становленні її політичної кар’єри?

– Я вважаю, що кар’єрі жінки може заважати тільки відсутність можливості віддаватися роботі 24 години на добу через материнські, сімейні обов’язки. Все інше залежить виключно від людини незалежно від того, чоловік це чи жінка.

БІОГРАФІЯ (http://oksanaprodan.com.ua/bio/)

Народилася в Чернівцях. У 1996 році закінчила Чернівецький державний університет за спеціальністю “міжнародна економіка”. У 2000-му – Інститут статистики, обліку та аудиту за спеціальністю “аудитор”. Працюючи у сфері транспортно-експедиторських послуг, у 2000 році отримала сертифікат аудитора. У 2002-му закінчила Чернівецький національний університет за спеціальністю “правознавство”.

КАР’ЄРА

У 1996-2001 роках працювала юрисконсультом та економістом в ЗАТ “Укртранс-Чернівці”. У 2003-2004 роках – директор ТОВ “СП Транс”, а у 2004 році займала посаду заступника директора ЗАТ “Укртранс-Чернівці”. Займається підприємницькою діяльністю з 2002 року.

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

З березня 2005 року – член Громадської ради при Державній митній службі України, секретар Ради імпортерів при Кабінеті Міністрів України. У 2005 році стала заступником голови Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України. З 2007 року – суддя Третейського суду Всеукраїнської громадської організації “Асоціація спеціалістів аграрної сфери “Третейська ініціатива”.

З червня 2008 по травень 2010 року – Голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Юлії Тимошенко, а із травня 2010 по грудень 2011-го – голова Комітету захисту підприємців при опозиційному уряді (тіньовий Прем’єр – Сергій Соболєв).

З 22 грудня 2010 — член Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва.

Після Податкового Майдану, у листопаді 2010 року, разом з однодумцями створила Всеукраїнське об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу “Фортеця”. На початку 2011 року обрано, а у 2012 році – переобрано Головою правління об’єднання.

ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

1 серпня 2012 року З’їзд політичної партії “УДАР” затвердив Оксану Продан у списку кандидатів в народні депутати по багатомандатному округу на вибори до Верховної Ради України під 4-м номером виборчого списку. З 2012 року – народний депутат Верховної Ради України.

Заміжня. Виховує двох доньок.

Схожі записи

Надія Тімошенко: « Жінці, яка почала займатися політикою, необхідно добре орієнтуватися у світі чоловіків, які керують»

Татьяна Монтян: наши женщины менее амбициозны, их больше интересует статус мужчины

Ірина Дяденко: «Граючи на чоловічому полі, ти мусиш навчитися правильно віддавати та приймати пас…»