Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Не засмучуватися, усміхатися, робити чоловікові масаж: у Японії вибачилися за сексизм у порадах для вагітних
Статтi

Не засмучуватися, усміхатися, робити чоловікові масаж: у Японії вибачилися за сексизм у порадах для вагітних

Японське місто Ономіті вибачилося за сексизм у листівках, які роздавали місцевим жителям. Зокрема, вагітним жінкам рекомендували готувати їжу, прибирати та робити чоловікам масаж.

Ці листівки розробили на основі опитування. Брошура мала назву «Від старшого тата для вас». Поради, які вона містила, викликали загальне обурення. Про це пише СNN.

«Є відмінності в тому, як чоловіки та жінки відчувають і думають. Однією з причин цих відмінностей є структурна різниця в мозку чоловіків і жінок. Відомо, що чоловіки діють на основі теорій, а жінки — на основі емоцій», — йшлося у листівці

Читайте також: Kinder, Küche, Kirche: що нового на ринку узалежнення жінок?

Далі у тексті зазначали, що важливо розуміти відмінності одне одного і добре розподіляти ролі. Зауважували, що чоловікам подобається отримувати подяку за виконання домашніх завдань, таких як миття посуду, зміна підгузків і піклування про дитину.

У листівці також радили не дратувати своїх чоловіків, якщо вони «зайняті доглядом за дитиною, а не займаються домашніми справами» і радили жінкам «не засмучуватися без причини» та завжди всміхатися.

Влада вибачилася за сексизм та поширення стереотипів

Місцеві ЗМІ привернули увагу до порад у листівках та засудили такі рекомендації. Соцмержі підхопили обурення.

«Це досить погано, коли місцева влада передає ідею, що догляд за дітьми — це обов’язок матері. А чоловки можуть тільки допомагати з цим. Я хотів би, щоб місцева влада поширювала ідеї, що чоловіки також є головними учасниками догляду за дітьми», — написав один користувач у Twitter.

Читайте також: «У вас є діти? Рекомендую завести»: мер Харкова вдався до сексизму

Мер міста Юкіхіро Хіратані опублікував вибачення на сайті місцевої влади, заявивши, що листівки «не відповідають настроям вагітних жінок, матерів, які годують дітей, та інших осіб, які беруть участь у вихованні дітей».

Він додав, що уряд припинив розповсюдження листівок, оскільки вони «містять вислови, які пропагують ставлення та практики, які поширюють стереотипи».

Відповідальне батьківство допоможе народжуваності

Рівень гендерної рівності в Японії є одним із найнижчих у світі. Згідно зі звітом, жінки обіймають лише 10% місць у парламенті. І хоча кількість жінок у робочій силі зросла за останні роки, вони обіймають лише 12,9% керівних посад — порівняно із 41% у Сполучених Штатах і 43% у Швеції.

Матері часто жертвують своєю роботою, щоб піклуватися про дітей. Навіть ті, хто повертаються на роботу, можуть отримувати нижчі зарплати, ніж чоловіки, або довго не отримувати підвищення. Влада намагалася підштовхнути батьків брати більш активну участь у догляді за дітьми, але експерти кажуть, що багато чоловіків занадто налякані, щоб взяти батьківську відпустку через можливі наслідки з боку роботодавців.

Усе це призвело до падіння народжуваності в країні. Проблема настільки серйозна, що цього року прем’єр Фуміо Кісіда попередив, що Японія «на межі неспроможності підтримувати соціальні функції». У 2022 році в Японії було зафіксовано менше 800 000 народжень вперше з початку обліку в 1899 році.

Схожі записи

В Українському правописі з’явилися фемінітиви

Ґендерна соціалізація дітей: чи можливе виховання без нав’язування стереотипів?

Менструація — це природно: 91,2% жінок та дівчат хочуть більше знати про неї