Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Мер Франківська Марцінків бореться за християнську етику в школі: що з цим не так?
Статтi

Мер Франківська Марцінків бореться за християнську етику в школі: що з цим не так?

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків переймається, що Міносвіти не включило до базової школи програми християнську етику.

«До програми Нової української школи для учнів 5 – 9 класів не потрапила жодна з програм морально-духовного спрямування.

Я вважаю, що вивчення християнської етики потрібне та завжди актуальне! Це частина нашої культури!»,
— каже Марцінків.

Він запевняє, що його думку поділяє Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради. Зараз департамент готує лист до Міністерства освіти та науки з проханням доповнити список та включити до нього християнську етику.

Читайте також думку школярки: Чи потрібно вивчати християнську етику в школі?

Думки проти

Письменник, філолог та один з авторів YouTube-каналу «Підпільна гуманітарка» Остап Українець наголошує: діти не повинні мати в школі етику конкретної релігії. Так само як не повинні вивчати позицію конкретної партії окремим предметом.

«Декому, звісно, дуже хотілося б мати якомога повніший контроль над свідомістю дітей. Але християнська етика – це не про освіту, а про апологетику», — вважає він.

Остап Українець також звертає увагу на те, що в регіонах християнську етику викладали б «у фокусі християнства за версією РПЦ (російської православної церкви)». Тобто просування консервативними політсилами цього предмету як обов’язкову складову патріотичного, традиційного виховання нелогічне.

«Нагрібання політичних очок консервативним силам набагато важливіше за будь-яку далекоглядність», — каже письменник.

Марцінків і традиції

Народна депутатка Інна Совсун нагадує, що Марцінків відомий своїми упередженнями.

«Він запрошує священників освятити ліфти в багатоповерхівках та сцену після виступу музичних гуртів. Також ставить у місті «хрест тверезості», який мав би захищати франківців від алкоголізму.А ще заявляє, що «гeй не може бути патріотом», — нагадує Совсун.

Найбільша проблема з цими предметами, на думку нардепки, в тому, що вони нав’язують дітям релігійні практики. Крім того, передбачають некритичне слідування постулатам церкви.

«А це не лише порушує вимогу Конституції про те, що освіта має бути світською, але й основоположні засади Нової української школи – науковість, критичне мислення, рівність та повага до різноманіття. Крім того, дітям насаджувалися стереотипні, дискримінаційні уявлення щодо гендерних ролей», — наголошує вона.

Нагадаємо, у лютому повідомлялось, що МОН пропонує факультативи «Основ християнської етики» або «Біблійної історії та християнської етики» постійними дисциплінами. Тоді Шкарлет назвав це фейком.

У березні ж він сказав, що в Україні предмет «Основи християнської етики» не може бути обов’язковим для вивчення у школах.

Схожі записи

«Ого, який великий»: рівненську піцерію звинуватили в сексизмі через рекламний ролик

Гендерні квоти не працюють?

Дискримінацію жінок законодавством не виправиш — політикиня Олександра Павленко