Повага
Image default
Статтi

Фемінітивам — бути: Апеляційний суд став на бік уряду в справі про новий правопис

Шостий апеляційний суд Києва скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва щодо скасування нового українського правопису, пише ВВС.

«Апеляцію Кабінету міністрів України по цій справі повністю задоволено. Тому шановні учні, студенти та абітурієнти, можете й надалі вчитися та готуватися до іспитів за правописом 2019 року. Його норми були й залишаються чинними», — написала у Telegram заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць.

Нагадаємо, 22 травня 2019 року Кабмін затвердив нову редакцію «Українського правопису», в 32-му параграфі якого йдеться про суфікси, за допомогою яких утворюються іменники на означення осіб жіночої статі. Новий правопис замінив старий, що діяв від 1992 року. Нову редакцію розробляла Національна комісія з питань правопису.

Проти рішення уряду щодо нового правопису подали два позови, які Окружний адміністративний суд Києва об’єднав в одне провадження. В січні 2021 ОАСК скасував постанову Кабміну про новий правопис. В суді заявили, що уряд, ухвалюючи постанову, діяв поза межами своєї компетенції та з порушенням законодавства.

Проте насправді правопис затверджує Національна академія наук України та Міносвіти. І постанова Кабміну тут була скоріше символічним жестом підтримки. Про це в коментарі «Повазі» розповів письменник, філолог та один із авторів YouTube-каналу «Підпільна гуманітарка» Остап Українець.

Схожі записи

Опора: Серед обраних на місцевих виборах 35,9% – жінки

«Поки триває війна, наша армія найкраща у світі»: чи говорять про сексуальні домагання у ЗСУ?

Новые женщины в новых сериалах