Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Леся Гасиджак про рішення суду: Життя занадто коротке, аби витрачати його на гру
Статтi

Леся Гасиджак про рішення суду: Життя занадто коротке, аби витрачати його на гру

Директорка Національного музею Голодомору Леся Гасиджак прокоментувала рішення Голосіївського райсуду Києва про відмову в задоволенні позову про захист гідності та ділової репутації, який подала після того, як її цькували через зовнішність.

Як пише Українська правда, Гасиджак прокоментувала, що отримала текст рішення через тиждень після того, як його виніс суддя.

«Можу написати вже офіційно: суддя став на сторону відповідача і відмовив мені у задоволенні позовних вимог», — додала вона.

«Якщо зовсім коротко (бо там 10 сторінок маячні), то обґрунтування відмови є таким: відповідач виклав на своїй сторінці оціночні судження, адже вживав фрази «на мою думку», «я вважаю», а оціночні судження не є дискримінацією. «Бо судження — це розумовий акт, оцінити його правдивість чи правильність неможливо, бо воно не входить до предмета судового доказування», — зазначила Гасиджак.

Також суддя постановив, що вона є публічною особою. Тож «межі допустимої критики щодо такої особи є значно ширшими, ніж щодо пересічної особи. Публічна особа, державний службовець повинні бути готовими до підвищеного рівня критики».

«І особливо прекрасне, — зазначила Гасиджак, — що слово в слово повторює аргументи відповідача і наводить на певні висновки. «Про Позивачку написали тисячі дописів та коментарів, тому прийти до висновку, що саме оспорювана інформація вплинула на її психологічний стан неможливо. Так само, Позивачка мала подати позови на усі інші дописи і коментарі».

Леся Гасиджак переконана, що справу можна було виграти. Але таке рішення не стало для неї несподіванкою. Також вона додала, що не планує подавати апеляцію:

«Життя занадто коротке, аби його витрачати на гру. А немалі кошти, які треба було б сплатити як судовий збір я краще додатково задоначу на воєнні збори для перемоги».

Нагадаємо, що в липні 2023 року Леся Гасиджак потерпала від цькування в соціальних мережах через її зовнішність. Одним із тих, хто ініціював публічні напади, був юрист Клим Братківський. У своєму дописі у Facebook він заявив, що музей Голодомору-геноциду має очолювати хтось, хто «знає, що таке голод».

У жовтні 2023 року Гасиджак подала позов проти Братківського, заявивши, що робить це щоб підтримати інших жінок і закликаючи не мовчати про прояви цькування. Однак суд відмовив у задоволенні позову.

Схожі записи

Жінки зняли рекордну кількість фільмів у 2020 році

Раніше жінок не брали: як Анастасія Мазуркова почала працювати машиністкою в харківському метро

Жінки помітно більше згадують у соцмережах про книжки та читання — дослідження