Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Уповноважена з прав людини засудила слова депутатки Третьякової про «дітей низької якості»
Статтi

Уповноважена з прав людини засудила слова депутатки Третьякової про «дітей низької якості»

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова засудила слова голови парламентського Комітету з питань соцполітики і захисту прав ветеранів Галини Третьякової про те, що в безробітних народжуються діти “низької якості”. Раніше Федерація профспілок України  виступила із заявою, де засудила слова Третьякової, назвала їх негуманними та запропонувала відкликати її з посади голови комітету. Водночас дехто вважає скандал довкола виступу депутатки від “Слуги народу” замовною кампанією. 

Заяву щодо дітей “низької якості” Третьякова зробила під час вебінару, який організовувала Київська школа економіки ще в травні, повідомляє zmina.info.

“Коли демографічно надаємо такі кошти, які використовуються сім’єю, і народження дитини відбувається не для того, щоб надати їй рівні права, освіту, а для того, щоб отримати матеріальну допомогу, то ми отримаємо, скажу жорстко, дітей дуже низької якості. Вони призводять до того, що теж сідають на державні кошти”, – сказала нардепка.

Третьякова також навела приклад Великобританії і Сінгапуру, де вживають жорстких заходів для боротьби з безробітними:

“Великобританія в цьому сенсі дуже жорстока по відношенню до тих, хто не працює. У них навіть колись був заступник міністра соцполітики, який сказав, що той, хто хоче отримати соціальну допомогу, повинен бути стерилізований. Ось така жорстока політика. Хочу сказати, що дуже часто Лі Куана Ю (експрем’єр Сінгапуру. – Ред.) згадують, що там дуже хороший Сінгапур. Лі Куан Ю стерилізував жінок, у яких не було вищої освіти”.

Свою реакцію на скандал довкла слів Галини Третьякової уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова опублікувала на своїй сторінці у Фейсбук.

У своєму зверненні омбудсманка нагадала, що в Загальній декларації прав людини та в Міжнародних пактах про права людини проголошено, що кожна людина має володіти всіма зазначеними в них правами й свободами без будь-якої різниці за такими ознаками, як раса, колір шкіри, народження, національне чи соціальне походження або інших обставин.

“Дитина не обирає родину, в якій народжується. Вона обмежена в можливостях самостійно себе забезпечити та захистити. У певний період життя дитина повністю залежить від відповідальності дорослих людей – батьків, опікунів, чиновників, політиків, усіх, хто дотичний до прийняття рішень, що забезпечують умови для нормального життя та розвитку”, – сказала Денісова.

Також уповноважена засудила будь-які заклики до таких методів, як примусова кастрація, стерилізація людини, заяви про поділ на якісних і неякісних дітей.

“Сімейна, соціальна політика мають ґрунтуватися на принципах невтручання в особисте життя людини, поваги до її сімейного і майнового стану, гідного ставлення до людини і її життєвих обставин, враховуючи при цьому необхідність забезпечення адресності допомоги саме тим сім’ям і дітям, які її потребують”, – додала вона.

Омбудсманка закликала голову парламенту та народних депутатів ужити всіх можливих заходів, спрямованих на недопущення зазіхань на основоположні права людини, відступу від демократичних цінностей, та не допускати дискримінаційних закликів.

Водночас дехто вважає скандал довкола виступу депутатки від “Слуги народу” маніпуляціями і замовною кампанією, пише bbc.com.

“За фразу про “дітей низької якості” варто вибачитися. Діти не несуть відповідальності за дії батьків. Але більше там нічого критичного, як на мене, немає… Пані Галина каже, що з таким явищем, як народжування дітей заради соцвиплат, потрібно боротися. І я так думаю, хіба хтось думає інакше?” – пише у Фейсбук журналіст Андрій Яніцький.

За його словами, депутатка засуджує такі методи, як стерилізація жінок, але вирвані слова з контексту формулюють враження, що вона “не засуджує садизм, а сама є садисткою”.

На думку Яніцького, депутатку атакують профспілки, бо деякі її законопроєкти дуже їм не подобаються. У них, зокрема, йдеться про правовий статус майна радянських профспілок та про аудит коштів соціальних фондів.

Нагадаємно, напередодні довкола депутатів партії “Слуга народу” розгорівся інший сексистський скандал. Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час обговорення з главою одноіменною фракції Давидом Арахамією колеги Ірини Аллахвердієвої назвав її «робочою бабою, як корабельна сосна». Сам Корнієнко каже, що запис змонтований.

Схожі записи

Радник із сексизму: ще раз про ницість висловлювань Арестовича

Христина Семерин

«(Не)тендітні»: у Львові презентували фотопроєкт про волонтерок

Наталка Сіробаб

The Economist опублікував ілюстрації Марії Кінович про блекаути через війну