Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Італійських коментаторів відсторонили від роботи через сексистські та расистські жарти
Статтi

Італійських коментаторів відсторонили від роботи через сексистські та расистські жарти

Лоренцо Леонардуцці та Массіміліано Маццукі
Лоренцо Леонардуцці та Массіміліано Маццукі

Італійських спортивних коментаторів Лоренцо Леонардуцці та Массіміліано Маццукі відсторонили від роботи на ЧС-2023 із водних видів спорту через сексистські та расистські жарти.

Чемпіонат світу проходить у Японії. Турнір відкривали змагання з артистичного плавання та стрибків у воду.

Висвітлюючи змагання серед синхроністок на платформі RaiPlay 2, італійські коментатори вдалися до коментарів сексуального характеру на адресу учасниць.

«Нідерландки високі. […] Та в ліжку вони усі одного зросту», — наводить слова коментаторів італійське видання Corriere della Sera.

Читайте також: Дожартувався: МОЗ звільнило ректора Львівського медуніверситету

Також коментатор жартував, що у жінок є перевага, бо «чоловіки повинні вивчити сім нот, а жінки тільки три «Si La Do» —  це гра слів, яка приблизно перекладається як «так, я даю».

Журналісти також пародіювали китайську вимову італійської мови, назвавши італійського стрибуна у воду Ріккардо Джованніні ім’ям «Лікальдо». «Так сказали б китайці», — пояснили в ефірі.

Реакція медіа на сексистські жарти Леонардуцці

Виконавчий директор державного італійського мовника RAI Роберто Сержіо заявив, що обох коментаторів відкличуть із чемпіонату світу.

«Журналіст не може опускатися до рівня жартів у барі, коли він в ефірі. Я надав компетентним відділам мандат на початок дисциплінарної справи та попросив директора Rai Sport Якопо Вольпі повернути коментатора й технічного експерта з Японії», — цитує Роберто Сержіо агентство ANSA.

Леонардуцці ж у коментарі для італійського медіа Corriere della Sera заявив, що він нібито не знав, що був в ефірі. Та додав, що його зауваження не відображають його справжню думку.

Читайте також: «Місія жінки — народжувати»: чому голова Тернопільської облради не лише хабарник, а й сексист

Попередні скандали за участю коментатора

Corriere della Sera також наводить випадки колишніх контраверсійних заяв Леонардуцці. Коментуючи перегони Monza Rally у 2020 році, він жартома перекрутив ім’я одного з учасників на сексистський лад. Та зізнався, що зробив це, бо побився об заклад на 100 євро.

У 2018 році коментатор також отримав догану після привітання Адольфа Гітлера з днем народження на сторінці в Facebook. Тоді дії журналіста публічно засудила колишня секретарка наглядової ради RAI.

Схожі записи

Про Наталку

Лесь Українець та Крісті Колумб: студенти та студентки створили проєкт про гендерні стереотипи 

Сексизм уже довгий час є невід’ємною складовою української політики — ексзаступниця міністра (онлайн-обговорення)