Повага
  • Головна
  • Статтi
  • В Афганістані жінки протестували проти закриття салонів краси
Статтi

В Афганістані жінки протестували проти закриття салонів краси

Протести жінок в Афганістані проти закриття салонів краси

Близько 50 жінок в Афганістані провели акцію протесту через наказ Талібану закрити всі салони краси. Щоб розігнати активісток, служба безпеки стріляла в повітря та використовувала водомети. А деякі учасниці акції повідомили, що проти них застосували електрошокери. Про це пише AFP.

«Сьогодні ми організували цю акцію протесту, щоб поговорити та домовитися», — сказала працівниця салону, ім’я якої AFP не оприлюднило з міркувань безпеки. — Але ніхто не прийшов із нами поговорити, нас послухати. На нас не звернули уваги, а через деякий час розігнали».

Протести жінок в Афганістані проти закриття салонів краси

Місія ООН із сприяння Афганістану (UNAMA) засудила силовий розгін протесту.

«Повідомлення про силове придушення мирного протесту жінок проти заборони салонів краси — останнє порушення прав жінок в Афганістані — викликають глибоке занепокоєння», йдеться у твіті UNAMA.

 

Заборона на навчання, відвідування парків та спортзалів

У серпні 2021 року уряд Талібану заборонив дівчатам і жінкам відвідувати середні школи та університети, відвідувати парки, ярмарки та спортзали, а також наказав прикриватися на людях.

Наприкінці червня Міністерство сприяння доброчесності та запобігання пороку дало салонам місячний термін на закриття, заявивши, що пільговий період дозволить їм використати запаси.

Читайте також: Що чекає на жінок в Афганістані з поверненням руху «Талібан»?

Після вимоги закрити салони краси вивіски замалювали

Міністерство заявило, що надмірна кількість макіяжу заважає жінкам належним чином обмитися для молитви, а також заборонило жінкам нарощувати вії та заплітати волосся.

Безпечне місце для жінок

Салони краси почали відкриватися у Кабулі та інших містах Афганістану протягом останніх 20 років.

Салон краси у Афганістані

Такі заклади вважалися безпечним місцем для зборів і спілкування подалі від чоловіків і надавали важливі можливості для бізнесу для жінок. Часто робота у салоні краси була єдиним джерелом доходу для домогосподарства, яким керують жінки.

Читайте також: Непомітні тенета аб’юзу

Минулого місяця Річард Беннетт, спеціальний доповідач для Афганістану, у своїй доповіді в Раді ООН із прав людини зазначив, що становище жінок і дівчат у цій країні «є одним із найгірших у світі».

Схожі записи

Від «рівноправки» до «радянської жінки». Хто в Україні вперше надав жінці право голосу?

Для України зараз найкращий час для дій — чеська активістка Яна Смігольс Кавкова

За кордон із чотирма дітьми: історія порятунку від війни